Рада підтримала за основу законопроект про сільськогосподарську кооперацію

За з другого разу проголосували 233 народних депутатів

З відкритих джерел

Верховна Рада підтримала за основу законопроект № 6527-д про сільськогосподарську кооперацію. Онлайн-трансляцію вів офіційний канал "Рада". При голосуванні до тексту законопроекту вносили поправки з голосу.

Документ прокоментував один із авторів законопроекту, представник депутатської групи "Воля народу" Сергій Лабазюк.

"Хочу привернути Вашу увагу до проекту про сільськогосподарську кооперацію (№ 6527-д), який почали розглядати в сесійній залі. Це - принципово новий підхід до сільскогосподарського кооперативу, який зможе ефективно працювати в умовах вільного ринку. А це означає, що сільгоспвиробник отримає зручне й зрозуміле правове поле, а численні колізії не будуть більше ставати предметом судових спорів", - написав він на сторінці у Facebook.

За його словами, законопроект має такі позитивні сторони:

  • доступність дешевих кредитів для малих і середніх фермерів;
  • детінізація галузі;
  • можливість експортувати самостійно для малих та середніх фермерів.

Проект передбачає відмову від поділу с/г кооперативів за типами на виробничі та обслуговувальні. Члени кооперативу можуть самостійно обрати види діяльності - виробничий, обслуговувальний, переробний чи багатофункціональний, а також форму діяльності – з метою чи без мети одержання прибутку.

Запропоновано перехід від чинних с/г кооперативів до нової єдиної форми. Зареєстровані раніше зможуть функціонувати за попередніми правилами деякий час - але протягом трьох років мають перереєструватися.

Для чинних кооперативів зберігається можливість продовжити діяльність на умовах, які дуже схожі на ті, що діяли раніше.

Новини за темою: Справжня декомунізація: Чому в Україні важливо якнайшвидше скасувати мораторій на продаж землі

Кооперативи, які діють з метою отримання прибутку, отримають право здійснювати операції зі сторонніми особами, які не є членами кооперативу, на суму до 20% виручки об’єднання. Не буде обмежень на перехід права власності на продукцію своїх членів.

Законопроект передбачає можливість утворення об’єднань с/г кооперативів - так званих кооперативів другого рівня.

Доопрацьований законопроект пропонує надавати с/г кооперативам компенсації у розмірі до 90% суми ЄСВ, сплаченого відповідними с/г кооперативами. Компенсувати мають за рахунок коштів із держбюджету.

Є ще одна новація - можливість прийняття рішень с/г кооперативом з урахуванням додаткової кількості голосів членів, пропорційної до їх участі у господарській діяльності об’єднання.

У одного представника кооперативу може бути не більше додаткових голосів, ніж ⅙ загальної кількості учасників. Загальна кількість додаткових голосів має складати до третини від загальної кількості членів с/г кооперативу.

Додаткові голови не будуть враховуватися при ухваленні рішень про зміни до статуту, до правил внутрішньогосподарської діяльності с/г кооперативу, про вступ до с/г об’єднання або вихід із нього; реорганізацію або ліквідацію кооперативу. Таке рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало принаймні ⅔ членів кооперативу, які взяли участь у загальних зборах (якщо статут не вимагає більшої кількості голосів).

Новини за темою: Не зазеленіє: Як політики використовуватимуть тему екології для перемоги на парламентських виборах

Проект закону передбачає створення у кожному с/г кооперативі фонду розвитку, майно та кошти якого не підлягатимуть розподілу між його членами. Ці гроші мають йти на розвиток матеріально-технічної бази кооперативів, придбання основних засобів, корпоративну освіту, розвиток кооперації.

Якщо кооператив ліквідують, фонд розвитку можна передати іншому с/г кооперативу або об’єднанню кооперативів. Якщо таке рішення не ухвалили - майно і кошти фонду перейдуть до державного або місцевого бюджету.

Пропонується заснування Агенції сприяння розвитку сільськогосподарської кооперації, яка зокрема здійснюватиме інформаційну, консультативну та методологічну допомогу, спрямовану на розвиток сільськогосподарської кооперації, розробляє пропозиції зі створення сприятливої податкової, фінансово-кредитної, інвестиційної державної політики в цій сфері.

У с/г кооперативах, які діють без мети одержання прибутку, передбачається створення основного фонду, який формується за рахунок поворотних внесків членів кооперативу, а також можливості повернення (якщо передбачено статутом) цільових внесків, що вносяться до спеціального фонду кооперативу.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Loading...


Новини за темою

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>