Рада підтримала за основу законопроект про охорону прав на компонування напівпровідникових виробів

Законопроект має узгодити українське законодавство із нормами в ЄС

Верховная Рада

Рада підтримала за основу законопроект № 5694 щодо вдосконалення охорони прав на компонування напівпровідникових виробів. За з другого разу проголосували 232 народні депутати. Онлайн-трансляцію вів телеканал "112 Україна".

Проект закону спрямовано на узгодження чинного законодавства із правом Європейського Союзу в рамках виконання Україною зобов'язань у рамках угоди про асоціацію з ЄС.

Згідно із законопроектом назва об'єкта права інтелектуальної власності з "компонування (топографії) інтегральних мікросхем" змінюється на "компонування напівпровідникових виробів", а також вводяться нові терміни "компонування напівпровідникового виробу", "напівпровідниковий виріб".

У законі "Про охорону прав на топографії інтегральних мікросхем" пропонують прописати, що не є порушенням прав використання зареєстрованого компонування шляхом його відтворення з метою аналізу, оцінки або вивчення концепцій, процесів, систем чи методів, втілених у компонуванні, або самого компонування.

Новини за темою: Кабмін створив Раду з питань інтелектуальної власності

У Цивільному кодексі України мають намір передбачити новий підхід до розрахунку строку чинності виключних майнових прав інтелектуальної власності на компонування напівпровідникового виробу. Зазначено, що цей строк спливає через десять років, що відліковуються від найбільш ранньої з таких дат: закінчення календарного року, в якому компонування було вперше використане на комерційній основі будь-де у світі; або закінчення календарного року, в якому була подана належним чином оформлена заявка на державну реєстрацію.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів