Рада має намір зменшити кількість комітетів до 20

Наразі в українському парламенті 27 комітетів

Верховная Рада

Верховна Рада підтримала за основу законопроект № 6256, який передбачає зменшення кількості комітетів до 20. "За" проголосували 229 народних депутатів. Онлайн-трансляцію вів офіційний канал "Рада".

Документ передбачає, що Рада нового скликання утворює не більше 20 комітетів. Назви та предмети відання комітетів, як правило, мають співвідноситися із сферами діяльності міністерств.

"Це ще один крок до реалізації нашої спільної угоди з Європарламентом. Нагадаю, що Європарламент ні з ким не мав подібної співпраці, як з українським парламентом по реформі. Ця законодавча ініціатива передбачає скорочення кількості комітетів з наступного скликання, щоб було не більше 20 комітетів. Переконаний, що така ініціатива зможе збільшити вагу і значення комітету ВРУ і дати можливість збільшити контрольні функції кожного комітету", - сказав спікер парламенту Андрій Парубій.

Новини за темою: Європарламент продовжив співпрацю з Верховною Радою України до 2019 року, - Брок

Він додав, що під час діалогів за участі депутатів Європарламенту домовилися, що під час доопрацювання законопроекту до другого читання до тексту включать перелік комітетів.

"Тобто в першому читанні ми голосуємо не більше 20, але беремо усі разом зобов’язання, що до другого читання ми спільно опрацюємо у робочій групі, яка працює інтенсивно. І дамо вичерпний перелік комітетів, які будуть у наступному скликанні", - пояснив Парубій.

Нагадаємо, приблизно рік тому парламент та представники місії ЄП в Україні вирішили, як реформувати Верховну Раду.

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів