Рада має намір заборонити екстрадувати іноземців, які брали участь в АТО чи ООС

"За" проголосували 252 народних депутати

З відкритих джерел

Верховна Рада підтримала за основу законопроект № 3433, який передбачає додатковий захист іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України. "За" проголосували 252 народних депутати.

Онлайн-трансляцію вів телеканал "112 Україна".

Законопроект передбачає, що іноземці, які воювали на Донбасі на боці України, можуть отримати посвідку на проживання, довівши свою участь в АТО чи ООС. Для цього треба надати, наприклад, подання Міноборони чи клопотання командира підрозділу. Причому у громадян країни-агресора чи держав, які не визнали збройної агресії РФ проти України, забороняється вимагати документи, які передбачають візит до країни походження чи звернення до її офіційних органів.

Новини за темою: Мітинг під Радою на підтримку іноземних добровольців, які воювали в районі АТО (фоторепортаж)

Іноземцю, який як доброволець брав участь в АТО чи ООС, не зможуть відмовити у наданні посвідки на тимчасове проживання через порушення строку перебування на території України чи відсутність зареєстрованого місця проживання в Україні.

Документ забороняє екстрадувати іноземців-добровольців до РФ чи держав, які не визнали збройну агресію проти України (перелік таких держав затвердить Кабмін).

Новини за темою: Україна екстрадувала до Росії людину за запитом ФСБ. Це як взагалі?

Нагадаємо, в травні 2018 року в Україні набув чинності закон про соцзахист іноземців-контрактників у ЗСУ. У разі загибелі, смерті або отримання інвалідності контрактникам-іноземцям або їхнім сім'ям виплачуватимуть таку ж одноразову допомогу, як і українцям у ЗСУ.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів