Рада має намір забезпечити прозорість у видобувних галузях

Відповідний законопроект підтримав 231 народний депутат

З відкритих джерел

Верховна Рада України підтримала за основу законопроект № 6229 про забезпечення прозорості у видобувних галузях. За проголосував 231 народний депутат, трансляцію вів телеканал "112 Україна".

Законопроект передбачає, що підприємства, які займаються видобутком корисних копалин, зобов'язані оприлюднювати дані про платежі. Очікується, що це створить передумову для відповідального використання корисних копалин державного значення.

Згідно з документом, публікувати відповідну інформацію мають підприємства, які займаються видобуванням корисних копалин; материнські підприємства у видобувних галузях; Міненерго.

Компанії у галузі видобування, зокрема материнські підприємства, мають подавати звіт Міненерго про виробництво та платежі, а також консолідований звіт про виробництво та платежі - в електронному чи паперовому вигляді.

Отримувач платежів має звітувати про суми, що надійшли на рахунок, Міненерго та/або незалежному адміністратору - так само в електронному або паперовому вигляді.

У кожному з випадків за наявності веб-сайту передбачається публікація звіту на ньому. Звіти мають зберігатися протягом щонайменше 10 років з дати публікації.

Зі свого боку Міненерго має публікувати на сайті е-версію звіту про виробництво та платежі/консолідований звіт, е-версію звіту Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях та е-копій спецдозволів на користування надрами та дані про істотні умови угод про користування надрами, разом із відповідними витягами із таких угод.

Проект закону передбачає, що Міненерго створить багатосторонню групу з питання імплементації в Україні  Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях.

За порушення цих норм передбачено відповідальність.

Якщо недержавне підприємство порушило строки подання звітів - штраф 85 тис. грн; неправда у звіті може коштувати 170 тис. грн. У разі невиправлення цих порушень протягом місяця штраф складатиме 1,7 млн грн. Штраф зможуть накладати протягом півроку з дня порушення, але не пізніше року. Відповідну суму треба буде сплатити протягом 2 місяців.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів