Рада має намір ввести відповідальність за публічну наругу над прапором України

За відповідний законопроект за основу в першому читанні проголосували 228 народних депутатів

Фото з відкритих джерел

Верховна Рада України (ВРУ) має намір ввести відповідальність за публічну наругу над державним прапором України. За відповідний урядовий законопроект №3334 "Про державний прапор України" за основу в першому читанні проголосували 228 народних депутатів.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, його метою є законодавче врегулювання питань опису, порядку використання та захисту державного прапора України.

Так, у проекті закону містяться положення щодо опису прапора (стаття 1), визначаються випадки постійного встановлення (стаття 2), випадки та вимоги до встановлення або підняття прапора (статті 3 і 4), особливості його установки або підняття одночасно з прапорами іноземних держав в Україні (стаття 5), а також особливості використання прапора миротворчим контингентом і миротворчим персоналом, закордонними дипломатичними установами України (статті 6 і 7).

Крім того, законопроектом встановлюється загальний порядок використання державного прапора і його зображення (стаття 8), зокрема, передбачається, що громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території України, мають право встановлювати український прапор у житлових будинках, біля них і на них, у нежитлових (адміністративних) будівлях, біля них і на них, у транспортних засобах і на них.

Новини за темою: У Чернігівській обл. затримано психічно нездорового чоловіка, який зривав державні прапори

Також статтею 12 законопроекту пропонується встановити, що "публічна наруга над державним прапором України, а також порушення встановлених цим законом вимог щодо використання державного прапора України тягнуть за собою відповідальність згідно із законом".

Серед іншого, проект закону забороняє використовувати зображення українського прапора або імітувати його в рекламі.

Онлайн-трансляція засідання Ради доступна за посиланням.

Нагадаємо, раніше народні депутати попередньо схвалили оновлений проект судової реформи.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів