Рада має намір спростити процедури будівельного контролю для об'єктів вітрогенерації

За проголосували 233 народних депутатів

ЕБРР

Верховна Рада підтримала за основу законопроект № 8015 щодо інвестиційної привабливості будівництва об'єктів відновлювальної енергетики. За проголосували 233 народних депутата.

Онлайн-трансляцію засідання вів офіційний канал "Рада".

Документ представив перший заступник голови комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, нардеп від БПП Дмитро Андрієвський.

"Проект розроблено з метою інвестиційної привабливості будівництва в цій галузі - це насамперед стосується вітрогенерації. Зокрема він значно спрощує узгодження процедур експертизи проектів будівництва об'єктів та уточнення характеристик віднесення об'єктів до класів наслідків", - сказав Андрієвський.

Заступник голови того ж комітету Олена Бабак підкреслила, що законопроект не стосується всієї сфери відновлювальної енергетики.

"Закон спочатку нас дещо ввів в оману своєю назвою і він стосується всієї начебто відновлювальної енергетики. Однак у цьому законі йдеться про спрощення процедур будівельного контролю лише для об'єктів, які виробляють електричну енергію з енергії вітру. До того ж зазначено, що йдеться про те, що можна буде перенести з класу наслідків або відповідальності об'єкт із CC-2 до CC-1 тільки у разі, якщо буде відповідний позитивний висновок уповноваженого органу з охорони довкілля", - наголосила нардеп.

Новини за темою: Які країни претендують на лідерство в галузі відновлюваних джерел енергії

Нагадаємо, нещодавно в Україні набув чинності закон про приєднання до статуту агентства з відновлювальних джерел енергії IRENA.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...