Рада має намір реформувати дипслужбу в Україні

"За" проголосували 230 народних депутатів

Верховная Рада

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект № 7322 про дипломатичну службу. Таке рішення підтримали 230 народних депутатів.

Законопроект запроваджує додаткові соцгарантії для родичів дипломатів, регламентує службу за контрактом та встановлює категорії дипломатичних посад.

Згідно документу, держава сприяє створенню умов для працевлаштування чоловіка або дружини дипломата під час його довготермінового відрядження, однак навіть якщо людина не влаштувалася на роботу, в Україні держава сплачуватиме за неї страхові внески до пенсійного фонду з держбюджету, а зазначений проміжок часу зараховуватиметься до страхового стажу, який впливає на час призначення і розмір пенсії.

Законопроект врегульовує порядок забезпечення дипломатів та їх рідних невідкладною медичною допомогою та передбачає медичне страхування. Документ також охоплює надання освіти дітям працівників дипслужби в Україні чи за місцем довготермінового відрядження.

Зокрема, на це планують виділити із держбюджету 62,6 млн грн. Зазначається, що у проекті бюджету на 2018 рік передбачали 50,9 млн на такі цілі.

Новини за темою: Перспектива Сходу: Чому українська дипломатія "пробуксовує" в АТР

Законопроект встановлює такі категорії дипломатичних посад:

  • категорія "А" – Державний секретар Міністерства закордонних справ України, Надзвичайний і Повноважний Посол України, Надзвичайний і Повноважний Посол України з резиденцією в Києві, Постійний представник України при міжнародній організації, Представник України при міжнародній організації, Глава Місії України при міжнародній організації.
  • категорія "Б" – Генеральний консул України, заступник Постійного представника України при міжнародній організації, заступник Представника України при міжнародній організації, заступник Глави Місії України при міжнародній організації, радник-посланник, Посол з особливих доручень, дипломатичний радник, Консул України, Представник Міністерства закордонних справ України на території України, керівники структурних підрозділів апарату Міністерства закордонних справ України, утворених для забезпечення виконання завдань та функцій Міністерства закордонних справ України із забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері зовнішніх зносин, та їх заступники;
  • категорія "В" – інші дипломатичні посади, не віднесені до категорій "А" і "Б".

Згідно пояснювальної записки, документ розробили, щоб реформувати дипслужбу на виконання Стратегії сталого розвитку "Україна – 2020". Проект закону базується на основі положень Конституції, інших нормативно-правових актів України та з урахуванням Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року, Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року та позитивного міжнародного досвіду у цій сфері.

Як повідомлялося раніше, даний законопроект про дипслужбу не містить окремої статті про обов'язкове е-декларування для дипломатів. Разом з тим, документ в редакції до першого читання не вилучає працівників дипслужб із переліку осіб, які зобов'язані звітувати про своє майно та статки.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів