Рада має намір оптимізувати перевірку документів при застосуванні принципу "єдиного вікна"

Пропонують запровадити подачу документів в електронному вигляді та спростити для перевізника процедуру санітарно-епідеміологічного, радіологічного і екологічного контролю

Верховная Рада

Верховна Рада підтримала за основу законопроект № 7010, спрямований на спрощення процедури перевірки документів на товари при перевезенні через кордон. "За" проголосував 231 народний депутат.

Онлайн-трансляцію засідання вів офіційний канал "Рада".

Згідно із пояснювальною запискою, документ спрямовано на оптимізацію взаємодії між органами доходів і зборів, іншими держорганами та учасниками транскордонної торгівлі з використанням механізму «єдиного вікна». В результаті очікують спрощення процедур оформлення товарів за рахунок однократного подання підприємством уніфікованого набору відомостей, які повинні використовуватися усіма контролюючими органами, через «єдине вікно».

Зокрема, відповідно до документу, митниця контролюватиме наявність дозвільних документів в електронному вигляді при перевезенні через кордон пестицидів і агрохімікатів; небезпечних відходів; об’єктів рослинного та тваринного світу; ГМО та виробленої із застосуванням ГМО продукції тощо. Такі правила мають намір запровадити замість діючої процедури перевірки документів або інформації про реєстрацію підрозділами Держекоінспекції під час проведення екологічного контролю.

А ДПСУ може отримати повноваження радіологічного контролю товарів та транспортних засобів, які ввозяться на митну територію України - у тому числі з метою транзиту.

Нагадаємо, 1 лютого 2018 року митниця в Україні перейшла на оформлення декларацій за принципом «єдиного вікна» у повному обсязі.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів