Рада має намір дозволити продавати житло держпідприємств їхнім працівникам

Відповідний законопроект підтримали 244 народних депутата

Українське фото

Верховна Рада підтримала за основу законопроект № 3131, який може надати можливість передавати державну нерухомість підприємств працівникам. За проголосували 244 народних депутата, трансляцію засідання вів офіційний канал "Рада".

Відповідно до пояснювальної записки, для підприємств, акції яких на 100% належать державі, обтяжливо утримувати нерухомість, яка не підлягає відчуженню, тому треба дозволити передавати житло працівникам таких установ.

Законопроект передбачає зміни до закону "Про управління об'єктами державної власності". Пропонують збільшити перелік випадків, на які не поширюється заборона відчуження державної нерухомості, зокрема віднести до таких об'єктів житло для працівників держпідприємств, 100% акцій яких належать державі в рамках виконання умов колективних договорів.

Профільний комітет рекомендував підтримати цей законопроект за основу з уточненням, що житло відчужується шляхом продажу.

Тим часом у Головному науково-експертному управлінні звернули увагу на те, що житло держпідприємств належить до державного житлового фонду і має відчужуватися згідно з Законом "Про приватизацію державного житлового фонду", а не колективним договором, як прописано у законопроекті. Окрім того, варто уточнити умови такого відчуження житла.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів