Рада до середини липня змінить закон про ДБР щодо оперативників, - Геращенко

Нардеп висловив переконання, що створення Державного бюро розслідувань – ще не завершальний етап реформування системи правоохоронних органів в Україні

Народний депутат Антон Геращенко в ефірі телеканалу "112 Україна". 27.04.2017 112.ua

Парламент протягом нинішньої сесії, тобто до 13 липня, ухвалить законопроект № 5395-д, який дозволяє підрозділам Державного бюро розслідувань (ДБР) займатися оперативно-розшуковою діяльністю. Такий прогноз зробив секретар комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, нардеп від НФ Антон Геращенко під час зустрічі парламентсько–громадської платформи.

Онлайн-трансляцію вів телеканал "112 Україна". Зустріч була присвячена темі "Правоохоронні органи: компетенції, розмежування повноважень та синергія".

"Щодо ситуації з покращенням самого закону про ДБР. Під час його ухвалення, як часто буває в нашій країні, було рівно на папері, та забули про яри. У цьому законі дійсно немає деяких питань щодо, наприклад, оплати працівникам оперативних підрозділів, немає питань щодо врегулювання нормативно оперативно-розшукової діяльності, тому закон 5395-д має вирішити це питання. Я думаю, що ми його у тому чи іншому вигляді ухвалимо на наступних пленарних тижнях. Це буде ще до закінчення цієї сесії ВР", - сказав Геращенко.

За його словами, створення Держбюро розслідувань - це ще не кінцеве питання на шляху реформування системи правоохоронних органів України.

Нагадаємо, близько місяця тому Верховна Рада підтримала за основу законопроект № 5395-д, який має розблокувати набір оперативників до Державного бюро розслідувань. Комітет на своєму засіданні 6 червня рекомендував парламенту ухвалити документ у другому читанні і в цілому як закон.

Новини за темою: Труба і компанія. Хто буде керувати Держбюро розслідувань

Як відомо, президент України Петро Порошенко 22 листопада підписав указ про призначення Романа Труби директором Державного бюро розслідувань, яке вже 20 листопада 2017 року мало працювати, але цього не сталося. 2 березня стартував конкурс на обіймання керівних посад у Державному бюро розслідувань. 30 березня закінчилися вибори до Ради громадського контролю при Державному бюро розслідувань.

Раніше повідомлялося, що в проекті державного бюджету України на 2018 рік було передбачено 650 млн грн на забезпечення роботи Державного бюро розслідувань (ДБР).

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів