Рабінович просить Порошенка ветувати закон про освіту через обмеження прав нацменшин

Нардеп, голова підкомітету ВР з питань прав людини, нацменшин і міжнаціональних відносин Вадим Рабінович направив депутатське звернення президентові України Петру Порошенку, в якому підтримав позицію нацменшин України за новим законом "Про освіту" та просить застосувати щодо документа право вето і повернути його на повторний розгляд парламентом. Текст депутатського звернення доступний на офіційній сторінці Рабіновича в Facebook.

Рабінович підкреслив, що закон порушує не тільки Конституцію України і внутрішнє законодавство, але і міжнародні договори України з Молдовою, Болгарією, Польщею, Угорщиною та Румунією, а стаття 7 нового закону порушує права національних меншин на автономію, культурні та мовні права.

"Крім того, велику стурбованість з питання захисту прав національних меншин на користування рідною мовою в Україні вже висловило Міністерство закордонних справ Угорщини, яке розкритикував прийнятий українським парламентом закон, відзначаючи, що він порушує права угорської громади. Про це йдеться в коментарі міністра закордонних справ Петера Сіярто", - пише Рабінович.

Він також згадав про негативну оцінку закону з боку президента Молдови Ігоря Додона, зовнішньополітичних відомств Румунії та Польщі.

Рабінович попросив президента поінформувати його про результати розгляду звернення.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини партнерів

Загрузка...