Псевдовибори в ОРДЛО є нелегітимними, Росія має вплинути на сепаратистів, яких підтримує, - заява представництва від імені ЄС

Наполягають на необхідності виконання Мінських угод

DW

Вибори на територіях так званих "Луганської народної республіки" та "Донецької народної республіки" - незаконні і нелегітимні, Європейський Союз не визнає їх. Про це йдеться у заяві Високого Представника від імені ЄС, опублікованій прес-службою представництва ЄС в Україні.

Євросоюз підтверджує свою повну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

"ЄС вважає "вибори", які були заплановані на 11 листопада 2018 року на непідконтрольних уряду територіях так званої "ЛНР" та "ДНР", незаконними та нелегітимними, та не визнає їх. ЄС засуджує ці "вибори", оскільки вони суперечать міжнародному праву, підривають зобов'язання сторін за Мінськими угодами та порушують суверенітет і законодавство України", - йдеться у заяві.

Зазначається, що Мінські угоди передбачають проведення виключно місцевих виборів в рамках українського законодавства, а також згідно зі стандартами та за умови моніторингу ОБСЄ. Тому вибори 11 листопада - недійсні.

"Ми очікуємо, що Російська Федерація максимально ефективно використає свій значний вплив на сепаратистів, яких вона підтримує", - говориться у заяві.

Окрім того, додають, що у ЄС вітають рішення України про продовження дії закону про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей до кінця 2019 року.

Новини за темою: На дільниці на окупованому Донбасі завезли дешеві продукти, щоб підвищити явку, - СБУ

Нагадаємо, в окремих районах Донецької і Луганської областей на сході України 11 листопада відбулися так звані "вибори" "народних рад" (парламентів) та "голів" територій.

Протягом дня російські ЗМІ кілька разів повідомляли, що вибори відбуваються "спокійно" і "без порушень". За інформацією "центральних виборчих комісій" бойовиків, явка на 18:00 становила 72,5% "ЛНР" і 76,2% - в "ДНР".

Також йшлося про черги на виборчих дільницях. Однак вони виникали швидше тому, що в обох самопроголошених республіках працює в три рази менше "виборчих дільниць", ніж потрібно при кількості зареєстрованих там виборців.

Зауважимо, вибори "голів" і "народних рад" в непідконтрольних уряду України районах Донецької та Луганської областей проходять вже вдруге - вперше вони відбулися в листопаді 2014 року.

Як і тоді, Україна та її союзники їх не визнають, президент Петро Порошенко називав вибори в ЛДНР "фейковими" і закликав населення не брати в них участі.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів