У МЗС заявили, що Україна готова розробити закон і провести вибори на Донбасі цього літа

У "Самопомочі" назвали таку заяву неприпустимою і вимагають звільнення заступника міністра МЗС

Вадим Пристайко МИД Украины

Україна виступає за проведення виборів на Донбасі вже цього літа та не виключає, що після цих виборів в українській політиці можуть з'явитися люди, яких наразі офіційний Київ називає сепаратистами. Про це в інтерв'ю "Голосу Америки" заявив заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко.

"Ми казали, що єдина можливість для Києва вести переговори, якщо люди дійсно чимось незадоволені – це мати легальних представників цих регіонів: Луганської частини та частини Донецької області. Для цього – ми впевнені – і ми вимагаємо цього – ці люди були обрані і обрані законно. Яким чином нам це обрати – нам треба провести вибори. Ми готові зараз розробити закон, який дозволить, враховуючи певні відмінності, які існують в законах і в проведенні виборів на території всієї України і в усіх частинах, ми готові розробити цей закон, узгодити його і згідно з цим законом терміново розпочати вибори, щоб отримати бажано цього літа вже легітимних представників Луганська та Донецька, щоб з ними вести переговори про подальший крок за кроком вирішення безпекової, економічної і всіх інших частин ситуації", - зазначив він.

При цьому Пристайко зауважив, що після виборів в українській політиці можуть з’явитися люди, яких офіційних Київ називає терористами та сепаратистами. "Ці люди мають зараз певний вплив на територіях, я боюсь нам прийдеться жити з цим, нам прийдеться враховувати всі інтереси, які є на великій території України для того, щоб наша держава змогла просуватись далі ми маємо знайти консенсус. Якщо в результаті виборів, відкритих і чесних виборів, ці люди прийдуть до влади – нам прийдеться шукати можливість взаємодіяти з ними: і в парламенті, і в урядових структурах, і в місцевих структурах. Це буде непросто, всі це мають усвідомити прямо зараз, але нажаль це єдиний шлях для мирного врегулювання. Ми не хочемо війни і як показують соціологічні дослідження, українці виступають проти будь-яких агресивних дій. Ми маємо шукати варіант політичного врегулювання. Це означає, що ці люди далі , я розумію про що ви кажете, з’являться в нашій політичній системі. Це наша доля і ми маємо вирішити яким саме чином будемо знаходити компроміс", - наголосив він.

Водночас у ВО "Самопоміч" такі заяви заступника міністра МЗС вважають неприпустимими, такими, що не відповідають національним інтересам України, загрожують державному суверенітету, та зробленими з перевищенням повноважень, і, відповідно, вимагають відкликання Пристайка з відрядження та негайного звільнення з посади. Про це йдеться у заяві "Самопомочі", розміщеній на офіційному сайті об'єднання.

Згідно з повідомленням, парламент України не давав згоди на проведення виборів на території, фактично окупованою Російською Федерацією. "Вибори в Донецьку і Луганську можливі лише після повного відновлення суверенітету України на всій території Донеччини та Луганщини та усунення наслідків російської окупації, що потребуватиме багато часу та зусиль. Говорити про вибори на окупованих територіях тепер, коли там стоять російські танки та “Гради”, коли “суверенітет” здійснюють ФСБ та ГРУ, а населенню посилено промивають мізки, є сприянням плану Кремля", - зазначається у повідомленні. 

Як повідомялося, західні партнери України перенесли дедлайни ухвалення Верховною Радою закону про вибори в окупованих районах Донецької і Луганської областей та проведення українською владою самих виборів на кінець весни та кінець літа відповідно.

Новини за темою: Гриценко про вибори на Донбасі: Зараз слово за Верховною Радою

Раніше народний депутат від партії "Самопоміч" Вікторія Войціцька повідомила, що США наполягають на наданні Донбасу "особливого статусу" та виборах у липні.

Водночас сама Нуланд на брифінгу в Києві заявила, що конкретних дат проведення виборів на Донбасі не називалося.

Нагадаємо, лідери самопроголошених "Луганської народної республіки" ("ЛНР") та "Донецької народної республіки" ("ДНР") синхронно перенесли "місцеві вибори" на окупованих територіях на 24 липня 2016 р.

При цьому президент України Петро Порошенко повідомив, що вже є фактично узгоджена концепція законодавства для проведення місцевих виборів у окремих районах Донецької і Луганської областей. Глава держави зазначав, що вибори на Донбасі можливі після забезпечення безпеки, запровадження поліцейської місії ОБСЄ та повернення Києву контролю за кордоном.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів