112.ua

Змусити Росію виконувати майбутнє рішення Міжнародного суду ООН щодо подій в Україні можна за допомогою санкцій, переконаний надзвичайний і повноважний посол Володимир Василенко. Про це він сказав у "Вечірньому праймі" на "112 Україна".

На переконання дипломата, в судовому процесі Україна може надати переконливі докази злочинів РФ.

"Що стосується доказів конвенції про заборону всіх видів расової дискримінації, тут у мене немає сумнівів. Дуже багато існує доказів, саме дій РФ, що суперечать положенням цієї конвенції. Що стосується доказів порушення конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму, то тут у мене великі сумніви щодо наявності в української сторони істотних доказів для підтвердження порушень Росії", - зазначив він.

Говорячи про механізм примусу РФ до виконання судового рішення, Василенко сказав: "Застосовувати санкції проти Росії. Сьогодні санкції проти Росії здійснюються на підставі того, що Росія здійснила агресію проти України і не хоче відмовитися від своєї злочинної поведінки. Тому що акт агресії проти України – це порушення взагалі міжнародного правопорядку. Саме тому західні інститути застосували санкції проти Росії. Щодо санкцій за невиконання рішень Міжнародного суду, то тут у мене великий сумнів у тому, що такі санкції буде застосовано проти Росії. Хоча не виключаю цього. Тут все залежатиме від позиції західних держав і від зусиль української дипломатії. У статуті Міжнародного суду ООН є положення, згідно з яким у разі невиконання рішень суду суд може звернутися до Ради безпеки ООН з вимогою забезпечити виконання санкцій".

Як повідомлялося, раніше в Міжнародному суді ООН представники Російської Федерації пояснили походження зброї у бойовиків, заявивши, що радянська або залишена українською армією зброя лежала в шахтах, і бойовики знайшли її самі. У СБУ таку заяву РФ назвали частиною інформаційної операції в гібридній війні проти України.