Прикордонники Марцоня і Дзюбак про перебування в російському полоні: Не катували, але ставилися, як до рабів

Військовослужбовців утримували разом зі злочинцями

Звільнені з ув'язнення в РФ українські прикордонники, 2 березня 2017 Facebook Петро Порошенко

Звільнені двоє українських прикордонників Богдан Марцоня та Ігор Дзюбак розповіли про умови перебування у російській в'язниці. Трансляцію їх зустрічі з родичами у Києві вів телеканал "112 Україна".

"Сприймали (у в’язниці, – ред.) як злочинця. Кращого ставлення (як до військових, – ред.) не було, (ставилися, – ред.) як до тих же самих вбивць, рабів", – розповів Марцоня. На запитання, чи здійснювався щодо нього психологічний тиск, відповів: "Ми там опинилися разом із злочинцями – це і є психологічний тиск". Також він ствердно відповів на запитання про погрози.

При цьому він зазначив, що його у російській в’язниці не били.

Цю інформацію підтвердив й інший звільнений прикордонник. "Ніякі фізичні тортури до нас не застосовувалися", – сказав Дзюбак, зазначивши, що фізично почувається нормально.

Марцоня також додав, що до них хоч і не відразу, але допустили українського посла, а також адвокатів.

Як повідомлялося, сьогодні, 2 березня, відбулося повернення до України українських прикордонників Богдана Марцоня та Ігоря Дзюбака, яких викрали спецслужби РФ біля держкордону в Сумській області в жовтні 2017 року. При цьому Україна передала російській стороні затриманих улітку 2017 року в Херсонській області військовослужбовців прикордонної служби ФСБ Росії Володимира Кузнєцова та Аскара Кулуба.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів