Прокуратура оголосила підозру екс-голові виборчої комісії Криму у посяганні на цілісність України

Він забезпечив проведення "референдуму" у 2014 році, вибори до Держдуми у 2016-му та вибори президента РФ у 2018 році

Вибори в РФ З відкритих джерел

Прокуратурою Автономної Республіки Крим спільно зі слідчим відділом ГУСБУ в Криму оголошено про підозру громадянину України - так званому "голові" незаконно утвореної на тимчасово окупованій території Криму "виборчої комісії Республіки Крим" у посяганні на територіальну цілісність України. Про це йдеться в повідомлення прокуратури Криму на сторінці у Facebook.

Зібраними доказами встановлено, що громадянин України, будучи з 2010 року головою виборчої комісії Криму, погодився очолити "комісію" з проведення так званого "загальнокримського референдуму", забезпечив його підготовку та проведення, підготував та склав підсумковий протокол, в якому зазначалося про нібито підтримку рішення щодо входження Криму до складу РФ на правах окремого суб’єкту.

Таким чином, він забезпечив проведення нелегітимного "референдуму" щодо від'єднання півострова від України та, як наслідок, приєднання його до Російської Федерації.

Новини за темою: Трамп не буде вітати Путіна з перемогою на виборах, – Білий дім

Крім цього, громадянином України забезпечено підготовку та проведення на території АР Крим та Севастополя незаконних виборів до органів місцевого самоврядування і законодавчих органів у 2014 році, а також виборів до Державної думи РФ у 2016 році.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, він, перебуваючи на так званій посаді голови незаконно утвореної "виборчої комісії Республіки Крим", забезпечив підготовку та проведення на тимчасово окупованій території півострова незаконних виборів президента РФ, які відбулися 18 березня 2018 року.

Новини за темою: Світове співтовариство не привітало Путіна з перемогою на виборах, тому що вони були несправжніми, - екс-посол США

За словами прокурора Криму Гюндуза Мамедова, громадянин України є одним із основних фігурантів у підготовці та проведенні всіх незаконних виборчих процесів на території Криму.

За вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 109, ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 111 КК України, у вчиненні дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу, посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, а також державну зраду, передбачено кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років.

Нагадаємо, за даними ЦВК РФ, після обробки 99% бюлетенів чинний президент Росії Володимир Путін набирає 76,65%.

Вибори президента Росії відбулися 18 березня – в четверту річницю незаконної анексії Криму. Участь у них взяли 8 кандидатів, зокрема чинний президент країни. РФ традиційно з моменту анексії Криму проводить голосування на півострові.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів