НБУ
rbc.ua

Парламентський комітет з питань фінансової політики та банківської діяльності рекомендував Верховній Раді звільнити з посади голови Нацбанку Валерію Гонтареву і призначити на цю позицію Якова Смолія. Про це повідомив перший заступник голови комітету Михайло Довбенко в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Дискусія завершилась позитивним голосуванням, - рекомендував Верховній Раді (комітет, - ред.) підтримати постанову про його (Якова Смолія, - ред.) призначення головою НБУ. Він був на засіданні комітету, зробив доповідь про своє бачення розвитку ситуації, було дуже багато питань, відбулась дискусія і в цілому, я вважаю, це пішло на користь і йому, і комітету, бо ми побачили, яким чином можемо вести узгоджену політику із тим, щоб максимально активізувати і пожвавити багато реальних речей, які треба для економіки", - сказав Довбенко.

У відповідь на питання, чи говорили на засіданні комітету про звіт Валерії Гонтаревої, як голови НБУ, він сказав: "Ми на засіданні комітету розглянули першим питання проект постанови про її звільнення і одноголосно його підтримали, і рекомендували в сесійній залі його теж підтримати".

За словами нардепа, найближчими днями Яків Смолій буде зустрічатися із народними депутатами у різних фракціях і групах. Довбенко припустив, що наступного пленарного тижня депутати розглянуть постанови про звільнення і призначення голови Нацбанку.

Довбенко додав, що на засіданні комітету з питань фінансової політики Смолій презентував "уже готовий законопроект про валюту на заміну декрету кабміну ще від 1993-го року, давно застарілого".

Новини за темою: Від "айтішника" до головного банкіра: Що відомо про кандидата на посаду глави НБУ Якова Смолія

Нагадаємо, 18 січня поточного року стало відомо, що президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради проекти постанов про звільнення Валерії Гонтаревої з посади голови Національного банку України та призначення на цей пост Якова Смолія.