Профільний комітет рекомендував Раді призначити Смолія головою Нацбанку

Також комітет з питань фінансової політики рекомендував депутатам звільнити з посади голови НБУ Валерію Гонтареву

НБУ rbc.ua

Парламентський комітет з питань фінансової політики та банківської діяльності рекомендував Верховній Раді звільнити з посади голови Нацбанку Валерію Гонтареву і призначити на цю позицію Якова Смолія. Про це повідомив перший заступник голови комітету Михайло Довбенко в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Дискусія завершилась позитивним голосуванням, - рекомендував Верховній Раді (комітет, - ред.) підтримати постанову про його (Якова Смолія, - ред.) призначення головою НБУ. Він був на засіданні комітету, зробив доповідь про своє бачення розвитку ситуації, було дуже багато питань, відбулась дискусія і в цілому, я вважаю, це пішло на користь і йому, і комітету, бо ми побачили, яким чином можемо вести узгоджену політику із тим, щоб максимально активізувати і пожвавити багато реальних речей, які треба для економіки", - сказав Довбенко.

У відповідь на питання, чи говорили на засіданні комітету про звіт Валерії Гонтаревої, як голови НБУ, він сказав: "Ми на засіданні комітету розглянули першим питання проект постанови про її звільнення і одноголосно його підтримали, і рекомендували в сесійній залі його теж підтримати".

За словами нардепа, найближчими днями Яків Смолій буде зустрічатися із народними депутатами у різних фракціях і групах. Довбенко припустив, що наступного пленарного тижня депутати розглянуть постанови про звільнення і призначення голови Нацбанку.

Довбенко додав, що на засіданні комітету з питань фінансової політики Смолій презентував "уже готовий законопроект про валюту на заміну декрету кабміну ще від 1993-го року, давно застарілого".

Новини за темою: Від "айтішника" до головного банкіра: Що відомо про нового главу НБУ Якова Смолія

Нагадаємо, 18 січня поточного року стало відомо, що президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради проекти постанов про звільнення Валерії Гонтаревої з посади голови Національного банку України та призначення на цей пост Якова Смолія.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів