Пріоритети роботи ВР - кадрові питання і законопроект про Антикорупційний суд, - Парубій

Він висловив надію, що буде ухвалено проекти законів, які передбачають реформу парламенту

Спікер ВРУ Андрій Парубій Верховная Рада

Верховна Рада протягом восьмої сесії VIII скликання зосередиться на вирішенні кадрових питань, ухваленні проекту закону про створення Антикорупційного суду, а також на законопроектах, які підготують Україну до вступу до НАТО і ЄС. Такі пріоритети назвав спікер парламенту Андрій Парубій у ході брифінгу вранці в понеділок, онлайн-трансляцію вів телеканал "112 Україна".

"Хочу зазначити зі свого боку, що я вважаю пріоритетами на цю сесію. Для нас залишаються пріоритетами інтеграція і підготовка до вступу до НАТО і вступу до ЄС, і в напрямі вступу до НАТО одні з ключових законів, які я хотів би визначити, – це закон про національну безпеку України, закон, який реформує і сферу безпеки України, але вкрай необхідний для інтеграції в НАТО, оскільки приводить систему безпеки України до стандартів ЄС і стандартів НАТО", - сказав Парубій.

Як він зазначив, щодо ЄС відбулося кілька нарад з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом з приводу того, які закони необхідно ухвалити для виконання зобов’язань України відповідно до угоди про асоціацію. У результаті вирішили, що як пріоритетні поставлять на голосування проекти законів про товариство з обмеженою відповідальністю і про ринки капіталу та регульовані ринки.

"І, звичайно, дуже важливим на цю сесію буде закон про створення Антикорупційного суду, це фактично останній глобальний закон щодо реформи судової системи", - підкреслив спікер ВРУ.

Новини за темою: Що передбачає законопроект про Антикорупційний суд і чому його критикують

Він зазначив, що блок кадрових питань буде також у пріоритеті: "Це і склад ЦВК, це і голова НБУ, це і вповноважений з прав людини, це і Рахункова палата. Це теж той план, який ми повинні виконати цієї весни".

Парубій висловив сподівання, що депутати зможуть реформувати Верховну Раду.

"Також цієї весни, я сподіваюся, парламент зможе ухвалити два важливі закони для реформи парламенту, які ми запланували на робочій групі та спільно з місією Коксу та узгодили з нашими європейськими парламентами, європейськими партнерами, це і закон про кількість комітетів, про розподіл комітетів, і це теж, на моє переконання, має бути однією з прерогатив найближчої сесії, весняної сесії", - зазначив голова ВРУ.

Новини за темою: За січень 38 нардепів не брали участі в жодному голосуванні, - КВУ

Нагадаємо, завтра, 6 лютого, розпочнеться восьма сесія VIII скликання Верховної Ради України. У порядку денному на поточний тиждень є блок економічних, соціальних і культурних питань, проте жодного кадрового.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів