Спікер ВРУ Андрій Парубій
Верховная Рада

Верховна Рада протягом восьмої сесії VIII скликання зосередиться на вирішенні кадрових питань, ухваленні проекту закону про створення Антикорупційного суду, а також на законопроектах, які підготують Україну до вступу до НАТО і ЄС. Такі пріоритети назвав спікер парламенту Андрій Парубій у ході брифінгу вранці в понеділок, онлайн-трансляцію вів телеканал "112 Україна".

"Хочу зазначити зі свого боку, що я вважаю пріоритетами на цю сесію. Для нас залишаються пріоритетами інтеграція і підготовка до вступу до НАТО і вступу до ЄС, і в напрямі вступу до НАТО одні з ключових законів, які я хотів би визначити, – це закон про національну безпеку України, закон, який реформує і сферу безпеки України, але вкрай необхідний для інтеграції в НАТО, оскільки приводить систему безпеки України до стандартів ЄС і стандартів НАТО", - сказав Парубій.

Як він зазначив, щодо ЄС відбулося кілька нарад з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом з приводу того, які закони необхідно ухвалити для виконання зобов’язань України відповідно до угоди про асоціацію. У результаті вирішили, що як пріоритетні поставлять на голосування проекти законів про товариство з обмеженою відповідальністю і про ринки капіталу та регульовані ринки.

"І, звичайно, дуже важливим на цю сесію буде закон про створення Антикорупційного суду, це фактично останній глобальний закон щодо реформи судової системи", - підкреслив спікер ВРУ.

Новини за темою: Що передбачає законопроект про Антикорупційний суд і чому його критикують

Він зазначив, що блок кадрових питань буде також у пріоритеті: "Це і склад ЦВК, це і голова НБУ, це і вповноважений з прав людини, це і Рахункова палата. Це теж той план, який ми повинні виконати цієї весни".

Парубій висловив сподівання, що депутати зможуть реформувати Верховну Раду.

"Також цієї весни, я сподіваюся, парламент зможе ухвалити два важливі закони для реформи парламенту, які ми запланували на робочій групі та спільно з місією Коксу та узгодили з нашими європейськими парламентами, європейськими партнерами, це і закон про кількість комітетів, про розподіл комітетів, і це теж, на моє переконання, має бути однією з прерогатив найближчої сесії, весняної сесії", - зазначив голова ВРУ.

Новини за темою: За січень 38 нардепів не брали участі в жодному голосуванні, - КВУ

Нагадаємо, завтра, 6 лютого, розпочнеться восьма сесія VIII скликання Верховної Ради України. У порядку денному на поточний тиждень є блок економічних, соціальних і культурних питань, проте жодного кадрового.