Дуда схвалив знесення близько 250 радянських пам'ятників на території Польщі

Закон має набути чинності в жовтні

Анджей Дуда, архівне фото  AFP 

Президент Польщі Анджей Дуда підписав поправки до закону про заборону пропаганди комунізму, які передбачають знесення радянських пам'ятників у країні. Про це йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті глави республіки.

"Президент Польщі підписав... закон від 22 червня 2017 року про внесення змін до закону про заборону пропаганди комунізму чи іншого тоталітарного ладу в назвах будівель, об'єктів та приміщень житлово-комунального господарства", — наголошується в повідомленні.

Зазначимо, що відповідний закон набуває чинності через три місяці з моменту підписання президентом.

Нагадаємо, 22 червня Сейм Польщі переважною більшістю голосів затвердив поправки до національного закону про декомунізацію.

Нововведення передбачають, що в Польщі не повинно залишитися меморіальних об'єктів, що увічнюють пам'ять про неугодні нинішній владі країни організації, події та дати. Так, протягом 12 місяців на території країни може бути знесено 469 подібних об'єктів, з яких близько 250 присвячено Червоній армії.

Зазначимо, в Росії дуже різко відреагували на рішення Сейму Польщі. Зокрема, Москва вважає його ганебною наругою над пам'яттю загиблих.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...