Президент подав до Ради законопроект про припинення договору про дружбу з Росією

Голова держави пропонує припинити дію договору з 1 квітня 2019 року

Петро Порошенко Офіційне інтернет-представництво Президента України

Президент України Петро Порошенко зареєстрував у парламенті законопроект № 0206 про припинення дії договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією. Документ передбачає припинення дії договору з 1 квітня 2019 року.

"Припинення дії договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією звільняє Україну від будь-якого зобов'язання щодо його виконання і не впливає на права, зобов'язання чи правове становище України, що виникли в результаті виконання названого договору до припинення його дії, відповідно до статті 70 Віденської конвенції про право міжнародних договорів", - йдеться у законопроекті.

Представник голови держави у парламенті Ірина Луценко під час засідання погоджувальної ради ВР висловила надію, що народні депутати підтримають таку ініціативу відповідно до процедури.

Договір про дружбу, співпрацю і партнерство між Російською Федерацією та Україною було ратифіковано Верховною Радою в січні 1998 року. Документ закріплював принципи стратегічного партнерства, визнавав непорушність тодішніх кордонів, повагу до територіальної цілісності та містив взаємне зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного.

Новини за темою: Дружби більше немає: Все про "Великий договір" між Україною та Росією

Нагадаємо, на початку вересня 2018 року Рада національної безпеки та оборони підтримала пропозицію Порошенка про непродовження договору з РФ на наступні 10 років. 19 вересня указ про введення в дію рішення РНБО щодо припинення договору про дружбу між Україною і РФ набув чинності.

21 вересня Міністерство закордонних справ України скерувало Росії ноту про непродовження договору про дружбу, співпрацю і партнерство.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів