Президент України Петро Порошенко підписує документ, архів
Прес-служба президента України

Президент України підписав закон 1976-VIII про Український культурний фонд. Відповідні дані містяться на сайті Верховної Ради.

Як повідомлялося, даний закон визначає правові, організаційні, фінансові засади діяльності Українського культурного фонду, метою створення якого є сприяння розвитку культури і мистецтв України, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального і духовного потенціалу особистості й суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримка культурного різноманіття та інтеграції української культури у світовий культурний простір.

Згідно із законом, Український культурний фонд є бюджетною установою, яка виконує передбачені цим законом спеціальні функції щодо сприяння національно-культурному розвитку України. Діяльність Українського культурного фонду спрямовується і координується центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах культури та мистецтв.

Органами управління Українського культурного фонду є Наглядова рада та Дирекція. Український культурний фонд очолює голова Українського культурного фонду, який здійснює свою діяльність на громадських засадах. Головою Фонду може бути призначено особу, яка є фахівцем у сфері культури, має бездоганну ділову репутацію, високий суспільний авторитет, вільно володіє державною мовою, володіє іноземною мовою, яка є однією з офіційних мов Ради Європи.

Новини за темою: Нищук назвав створення Українського культурного фонду історичним кроком для національної культури

Нагадаємо, даний законопроект був поданий на розгляд Верховної Ради у грудні минулого року. У лютому 2017 року його підтримали в першому читанні, у березні - в другому читанні і в цілому.