Прем'єр-міністр Угорщини звинуватив Брюссель у спробі "отримати контроль" над угорськими кордонами

Орбан заявив, що план повністю "проміграційний", а надіслані співробітники Frontex "впустять мігрантів"

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан Reuters

Угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан розкритикував плани ЄС щодо зміцнення зовнішніх кордонів. Про це повідомляє Euractiv.

На думку Орбана, плани Брюсселя спрямовано на те, щоб відібрати в Угорщини контроль за її кордонами.

"Ми не відмовлятимемося від нашого права на захист кордону, ніхто не зможе забрати це у нас", - заявив він під час свого виступу в угорському парламенті.

Раніше Єврокомісія затвердила план дій, згідно з яким до 2020 року чисельність європейської прикордонної охорони Frontex повинна бути збільшена з 600 осіб до 10 тисяч. Передбачається, що нові співробітники розташуються на кордонах ЄС, де будуть проводити патрулювання і при необхідності втручатися в ситуації, що виникають на кордонах.

Орбан назвав співробітників Frontex "найманцями" і заявив, що цей план "проміграційний". Він звинуватив Брюссель у спробі отримати контроль над кордонами периферійних країн Євросоюзу і перенаправляти до них мігрантів.

"Вони відправлять сюди найманців з Брюсселя, звідки їм розкажуть про те, як слід захищати угорський кордон. У нас не повинно бути жодних ілюзій: якщо вони контролюватимуть охорону угорських кордонів, то вони впустять мігрантів", - вважає Орбан.

Нагадаємо, 12 вересня Європейський парламент вперше в історії ЄС схвалив запровадження штрафних процедур щодо країни-члена Угорщини. Євросоюз звинувачує Будапешт у порушенні принципів правової держави, зокрема в утиску неурядових організацій. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто назвав це рішення "дрібною помстою" за імміграційну політику чинного уряду.

Джерело: EUractiv

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів