Прем'єр-міністр Угорщини заявив, що домовитися з нинішньою українською владою неможливо

Він підкреслив, що Угорщина контактує з усіма потенційними переможцями на президентських виборах і намагається домовитися "щодо необхідних змін"

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан Reuters

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що домовитися з нинішньою українською владою неможливо, а після президентських виборів можна буде спробувати. Він сказав про це в четвер у Будапешті, передає портал угорського уряду.

Віктор Орбан зазначив, що Угорщина контактує "з усіма потенційними переможцями і намагається домовитися щодо необхідних змін". Поряд з тим він висловив думку, що якщо після президентських виборів ситуація не погіршиться, це буде досягненням.

За його словами, Угорщина очікує від України приязності та надання прав угорцям, які проживають на території цієї країни.

Новини за темою: Сіярто заявив, що Угорщина не має ревізіоністських амбіцій щодо Закарпаття

Як відомо, відносини Угорщини та України значно загострилися після ухвалення в Україні закону про освіту, який передбачає, що національні меншини поступово переводяться на навчання в школі українською мовою, а свою рідну мову зможуть вчити як факультативну.

Поряд з тим були й інші скандали: Угорщина вирішила створити посаду міністра розвитку Закарпатської області (нині назву змінили). До того ж було опубліковано відео, на якому низка українських громадян отримують угорські паспорти і складають присягу на вірність Угорщині в консульстві цієї країни в закарпатському Береговому. Процедура супроводжувалася порадою угорського дипломата не повідомляти українській владі про отримання нових документів. Згодом міністри закордонних справ України та Угорщини обговорили це питання під час зустрічі, однак досягти конструктивних домовленостей не зуміли.

Новини за темою: Парламенту пропонують подовжити період переходу на навчання українською мовою носіям офіційних мов ЄС

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів