Фото з відкритих джерел

Судове засідання за позовом України до Російської Федерації про порушення двох міжнародних Конвенцій може стати серйозним випробуванням для Міжнародного суду ООН у Гаазі. Таку думку озвучив екс-міністр юстиції Олександр Лавринович в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Це дуже важливе випробування для Міжнародного суду ООН, оскільки цей інструмент, який був заснований ООН у 1945 році як новий правовий порядок після Другої світової війни. Це буде, в першу чергу не тільки для суду, якого ми всі будемо чекати, але і для його виконання", - заявив Олександр Лавринович.

У той же час він відзначив, що позовні вимоги України достатньо аргументовані. Саме від них, за словами Лавриновича, буде залежати рішення, яке прийме суд: чи виконувати запобіжний захід зараз, чи необхідно чекати фінального рішення.

Відзначимо, що в понеділок, 6 березня, у Міжнародному суді ООН проходить засідання за позовом про порушення РФ положень Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Слухання, які пройдуть з 6 по 9 березня, почалися із заслуховування української сторони. 7 і 9 березня буде заслухана російська сторона, 8 березня слово буде надано Україні.

Нагадаємо, 16 січня МЗС України подав позов з приводу порушення Росією Конвенції ООН з протидії фінансуванню тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації в Міжнародний суд ООН у Гаазі. Україна вимагає від РФ припинення фінансування незаконних збройних формувань на Донбасі та відновлення діяльності Меджлісу в окупованому Криму.