Позбавлення Саакашвілі українського громадянства: Суд зобов'язав АП та ГПУ показати відповідні документи

Розгляд цього питання суд продовжить 16 березня

Фото з відкритих джерел

Верховний Суд у складі Касаційного адміністративного суду задовольнив низку клопотань адвокатів екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі у справі про позбавлення його громадянства України та продовжить розгляд цього питання 16 березня. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Зазначається, що на засіданні в п'ятницю, 2 березня, суд ухвалив рішення щодо клопотання захисту Саакашвілі витребувати в Адміністрації президента України документи, які стали підставою надання Саакашвілі українського громадянства у 2015 році та його позбавлення в 2017 році.

Також суд вирішив витребувати в Генпрокуратури України документи щодо відмови української сторони видати Саакашвілі за запитом правоохоронних органів Грузії в 2015 році.

Касаційний адміністративний суд задовольнив і клопотання адвокатів Саакашвілі про те, щоб Державну міграційну службу України було залучено до справи про законність позбавлення його громадянства України як третю сторону.

Як пояснив агентству "Інтерфакс-Україна" адвокат Саакашвілі Руслан Чорнолуцький, далі за процедурою суд розгляне клопотання сторони захисту щодо особистої присутності в суді як відповідача і як свідка президента України Петра Порошенка, а також залучення як свідків членів комісії при президентові з громадянства, які схвалювали рішення, на підставі якого було видано наказ Порошенка про припинення українського громадянства Саакашвілі.

Нагадаємо, у липні 2017 року президент України Петро Порошенко позбавив Міхеїла Саакашвілі українського громадянства через помилкові дані, які той вказав при отриманні громадянства, зокрема не повідомив, що на території Грузії він є заочно заарештованим.

10 вересня Саакашвілі потрапив на територію України, не пройшовши прикордонного контролю.

У жовтні 2017 року Державна міграційна служба України заявляла, що є підстави для видворення з України Міхеїла Саакашвілі, і стверджувала, що він ігнорує питання врегулювання свого правового статусу.

Проти Саакашвілі порушено низку кримінальних справ у Грузії, яка вже тривалий час домагається від України, щоб політика видали.

З січня 2018 року Окружний адміністративний суд Києва відмовив Саакашвілі у позовних вимогах до Державної міграційної служби у визнанні його біженцем. 6 лютого Окружний адмінсуд суд Києва повторно не задовольнив скаргу Саакашвілі на рішення Міграційної служби про відмову в оформленні документів про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.

12 лютого Саакашвілі було затримано та повернуто до Польщі згідно з процедурою реадмісії.

Саакашвілі одразу після цього заявив, що не буде просити політичного притулку в Польщі, а навпаки, хоче відновити українське громадянство.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів