Полторак назвав "чистою брехнею" звинувачення з боку Тенюха про виведення українських військ з Криму

"На момент прийняття рішення щодо виведення військових формувань ЗС з Криму я навіть не був командувачем Нацгвардії", - зазначив міністр

Міністр оборони України Степан Полторак З відкритих джерел

Міністр оборони України Степан Полторак в ексклюзивному коментарі "112 Україна" відповів на звинувачення колишнього в. о. міністра оборони Ігоря Тенюха, який заявляв, що рішення про виведення українських військ з Криму було прийнято за ініціативою Полторака і Пашинського. На думку міністра, Тенюх, ймовірно, був наляканий і не розібрався у фактах, про які говорив, оскільки Полторак на момент прийняття рішення щодо виведення військ не був командувачем Нацгвардії.

"Я не знаю, наскільки цей протокол (допиту, - ред) відповідає дійсності. Якщо він відповідає дійсності і такі свідчення дав пан Тенюх, на мою думку, це свідчить про те, що пан Тенюх був настільки наляканий, що не розумів, де він знаходиться, хто на яких посадах перебуває, не розумів, хто які завдання виконує, тому що коментар взагалі неадекватний", - сказав він.

"На момент прийняття рішення щодо виведення військових формувань ЗС з Криму я навіть не був командувачем Нацгвардії. Мене призначили на посаду 15 квітня 2014. Членом РНБО я став 27 жовтня 2014 року, коли вже став міністром оборони. До цього я навіть не був членом РНБО. Я не знаю, як я міг впливати на порядок виводу військ з Криму. Я ніякого рішення з цього приводу не приймав", - зазначив Полторак.

"Тільки після того, як було прийнято рішення керівництвом країни про виведення з Криму всіх силових підрозділів, Нацгвардія виконала цей наказ і я, як в. о. командувача Нацгвардією, тому це чиста брехня пана Тенюха, якщо він про це сказав", - резюмував міністр.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що колишній в. о. міністра оборони Ігор Тенюх під час допиту заявив, що остаточне рішення про виведення українських військ з Криму було ухвалене під час засідання Ради національної безпеки і оборони за ініціативою тодішніх голови Адміністрації президента Сергія Пашинського і керівника Нацгвардії Степана Полторака (нині міністра оборони). Копії свідоцтв оприлюднив адвокат екс-президента Віктора Януковича Віталій Сердюк.

Відзначимо, на території Криму і міста Севастополя 16 березня 2014 року відбувся не визнаний світом референдум щодо статусу півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський Союз, ні США не визнали результатів голосування на референдумі. Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про "приєднання" Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це "відновленням історичної справедливості". Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів