Постанову ВРУ про попереднє схвалення змін до Конституції щодо вступу до НАТО офіційно опублікували

Щоб зміни набули чинності, потрібне ще одне голосування із результатов від 300 голосів нардепів, підписи спікера ВР і президента під законом, а також офіційна публікація документу

Фото з відкритих джерел

Постанову Верховної Ради № 2622-VIII про попереднє схвалення змін до Конституції України в частині зовнішньополітичного курсу опублікували у "Голосі України".

Сам проект змін до основного закону передбачає змінити преамбулу, встановиши, що парламент підтверджує європейську ідентичність українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу України.

У ст. 85 планують передбачити, що Верховна Рада повноважна не тільки визначати засади внутрішньої і зовнішньої політики, а й реалізовувати стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору. Уточнюється, що президент є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору.

Кабмін хочуть зобов'язати забезпечувати реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору.

Із перехідних положень виключається норма, що дозволяє іноземним військовим формуванням тимчасово на умовах оренди відповідно до міжнародних договорів використовувати чинні військові бази на території України.

Нагадаємо, 3 вересня президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект, який закріплює у Конституції євроатлантичний зовнішньополітичний курс України. Парламент скерував проект закону до Конституційного суду 321 голосом народних депутатів.

Конституційний суд дав позитивний висновок щодо конституційних змін у частині інтеграції в ЄС і НАТО 22 листопада. Тоді ж народні обранці попередньо схвалили законопроект - "за" проголосували 311 нардепів.

Новини за темою: А що якби на місці України з Росією воювала Польща?

Президент України Петро Порошенко у Верховній Раді inforest.com.ua

Зазначимо, Конституція України і Регламент Верховної Ради визначають порядок змін до Основного закону в Україні.

Зареєструвати відповідний законопроект може тільки президент чи 150 народних депутатів. Потім документ розглядають комітети Верховної Ради і рекомендують парламентарям, розглянути їм законодавчі ініціативи чи ні.

Якщо не йдеться про питання, для вирішення яких треба проводити референдум, при розгляді під куполом проект змін до Конституції має набрати щонайменше 226 голосів, щоб направити документ на розгляд Конституційного суду України.

КСУ має опублікувати висновок щодо того, чи не протирічить ініціатива ст. 157 і 158 Конституції: чи не обмежує законопроект права і свободи людини, чи не спрямовані зміни на ліквідацію незалежності чи територіальної цілісності, чи не відбуваються зміни в умовах воєнного або надзвичайного стану, чи не розглядав парламент такі самі зміни протягом року та чи не змінювала Рада поточного скликання ті самі норми.

У Конституції не зазначено, в які терміни Конституційний суд має опублікувати висновки.

Тільки після цього депутати можуть "попередньо підтримати" законопроект - для цього достатньо 226 голосів. І тільки під час наступної сесії народні обранці зможуть ухвалити документ в цілому як закон - але щонайменше 300 голосами.

Ухвалений за такою процедурою закон мають підписати спікер ВРУ та президент. У перехідних положеннях документа значиться, коли він набирає чинності, але це може статися не раніше публікації в офіційному виданні.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів