Посол Угорщини в Україні: українські угорці мають повне право отримувати угорські паспорти

Посол підкреслив, що практика подвійного громадянства абсолютно прийнятна в Євросоюзі

Посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень Украинские новости

Видача угорських паспортів українським угорцям не порушує жодних законів. Про це заявив посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень в інтерв'ю для "Українських новин".

Він заявив, що угорці, незалежно від місця проживання, мають повне право на угорське громадянство.

"Мешканці Закарпаття, які належать до угорської нацменшини, не винні в тому, що кордони в історії багато разів змінювалися. Вони століттями були громадянами історичної Угорщини", - заявив посол. "Якщо угорці живуть в Австралії, США, в будь-якій іншій державі, але у них є угорське коріння, вони або їхні предки жили на території Угорщини – вони мають моральне право на наше громадянство", - додав він.

Щодо заборони на подвійне громадянство, прописаної в українському законодавстві, то Києву варто подумати про те, щоб відмовитися від цієї норми. В Євросоюзі, підкреслив Кешкень, практика подвійного громадянства є абсолютно прийнятною і досить поширеною. "Якщо Україна наближається до Євросоюзу, можливо, вона подумає про це в майбутньому, я не виключаю цей варіант, і в подальшому дозволить мати подвійне громадянство. Нічого страшного в цьому немає", - заявив Кешкень.

Раніше народний депутат України, екс-голова Закарпатської ОДА Віктор Балога заявляв, що до 90 тис. мешканців Закарпатської області мають угорські паспорти.

Джерело: Украинские новости

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів