Посла Угорщини викликали до МЗС України через скандальну заяву Орбана

Угорському дипломату було наголошено на необхідності припинення дій, які негативно впливають на розвиток двосторонніх відносин

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан Reuters

Посла Угорщини в Україні Іштвана Ійдярто викликали до Міністерства закордонних справ через заяву прем’єр-міністра Віктора Орбана щодо відсутності діалогу з українською владою. Про це повідомляє прес-служба МЗС.

Як повідомляється, угорському дипломату було наголошено на необхідності припинення дій, які негативно впливають на розвиток двосторонніх відносин.

"16 листопада 2018 року до МЗС України було запрошено новопризначеного посла Угорщини в Україні Іштвана Ійдярто, якому було висловлено рішучий протест у зв'язку з останніми заявами прем’єр-міністра Угорщини В. Орбана та віце-прем’єр-міністра з питань національної політики Ж. Шем'єна щодо України", - йдеться у повідомленні.

Раніше Орбан заявляв, що домовленості з чинним політичним керівництвом України для Будапешта не можливі. Він заявив, що Україна не має перспективи вступу до НАТО чи ЄС.

За його словами, Україна ще може повернутися на шлях дружби і стратегічного партнерства з Угорщиною. Угорський лідер сказав, що це єдиний шлях, яким Київ може йти до НАТО і ЄС.

Як відомо, відносини Угорщини та України значно загострилися після ухвалення в Україні закону про освіту, який передбачає, що національні меншини поступово переводяться на навчання в школі українською мовою, а свою рідну мову зможуть вчити як факультативну.

Поряд з тим були й інші скандали: Угорщина вирішила створити посаду міністра розвитку Закарпатської області (нині назву змінили).

До того ж було опубліковано відео, на якому низка українських громадян отримують угорські паспорти і складають присягу на вірність Угорщині в консульстві цієї країни в закарпатському Береговому. Процедура супроводжувалася порадою угорського дипломата не повідомляти українській владі про отримання нових документів. Згодом міністри закордонних справ України та Угорщини обговорили це питання під час зустрічі, однак досягти конструктивних домовленостей не зуміли.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів