Посередник, який вимагав хабара від сім'ї Денисюка, ніякого стосунку до Матіоса не має, - ГПУ

Також за словами генпрокурора, прослуховування в кабінеті Холодницького виявила лише дисциплінарні порушення

Юрій Луценко З відкритих джерел

Посередник, який вимагав у сім'ї арештованого ГПУ колишнього керівника ДПА у Харківській області Станіслава Денисюка 200 тис. доларів за сприятливе завершення кримінального провадження, не має ніякого відношення до військового прокурора Анатолія Матіоса. Про це повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко журналістам, передає "112 Україна". 

За його словами, було відкрито кримінальне провадження у справі про хабар і проведені таємні слідчі та оперативні заходи разом зі Службою безпеки України (СБУ). В результаті було встановлено, що посередник, який називав суму в 200 тис. доларів спочатку називав імена посадових осіб прокуратури. 

"По ним ми встановили, що цей шахрай не має жодної причетності до Матіоса, а тим більше до інших посадовців прокуратури. Відтак справа була перекваліфікована з дачі хабаря службовій особі до шахрайства, і відповідно пройшла, у нас є повні записи цих дій. Людина, яка отримала вручену під контролем суму 200 тис. не була правоохоронцем. Відтак справа була перекваліфікована щодо цієї персони як шахрайство і передана у підрозділ Гуцуляка. Це відбулося у жовтені-листопаді минулого року…", - сказав генпрокурор. 

Він пояснив, що існувало 2 версії: перша - дії шахрая, який не має жодних зв'язків з чиновниками, друга - "злив" інформації і можлива причетність когось з посадових осіб до шахрая. Тому, за словами Луценка, і було прийнято рішення судом про застосування спеціальної техніки прослуховування в кабінеті Назара Холодницького. 

Генпрокурор повідомив, що після аналізу записів з'ясувалося, що підстав для кримінального переслідування Холодницького по справі про хабар немає. 

"Їх (записи, - ред.) аналізував як керівник НАБУ пан Ситник, так і я, як керівник ГПУ. І він, і я окремо в різні дні дійшли висновку, що у них явно вбачаються дисциплінарні порушення. Жодних хабарів, які вимагав або отримував Холодницький, там не зафіксовано, тому жодного кримінального переслідування на цей момент я не вбачаю", - сказав він. 

Разом з тим Луценко зазначив, що частина розмов, вказівок і вимог, озвучених Холодницьким, розглядаються НАБУ і ГПУ як "грубе порушення наших відомчих нормативних документів, які обов'язкові для всіх прокурорів". 

Юрій Луценко додав, що обговорював цю ситуацію з Холодницьким. 

"Він прийняв рішення піти на певний час у відпустку, при цьому гарантуючи, що він напише свої пояснення або дасть їх в усному порядку, тобто буде співпрацювати з КДКП (Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів, - ред.)", - сказав він. 

На даний момент Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою керує заступник Холодницького.

"Але тут є специфічна ситуація. Пан Холодницький поєднує у собі дві іпостасі – він керівник САП, і в цій іпостасі його може заміняти перший заступник Грищук, але він ще й заступник генпрокурора, і в цій іпостасі ні один з його підлеглих бути не може… Виконувати обов’язки заступника генпрокурора може лише інший заступник за розподілом обов’язків, але закон про НАБУ і САП категорично забороняє будь-кому з моїх колег втручатися, а тим більше давати вказівки НАБУ", - наголосив Луценко. 

Певну частину функцій Холодницького може тимчасово виконувати генеральний прокурор. 

"Очевидно, на час відсутності Холодницького я буду підписувати зміни у складі групи прокурорів, на що уповноважений виключно заступник генпрокурора. Відповідно інші мої колеги-заступники не можуть втручатися. Але є маса функцій, які за відсутності керівника САП не можу виконувати навіть я. Згідно закону це мені імперативно заборонено", - додав глава ГПУ. 

Раніше адвокат сім'ї Денисюков Сергій Вілков заявив, що військова прокуратура зацікавлена в тому, щоб "обговорити Холодницкого, назвавши його головною "дійовою особою" у справі про хабарі. 

Повідомлялося, що прослуховування кабінету глави САП могло бути організовано, щоб сфабрикувати докази причетності Назара Холодницького до вимагання хабара у сім'ї арештованого ГПУ колишнього керівника ДПА у Харківській області Станіслава Денисюка і відвести підозри від головного військового прокурора Анатолія Матіоса. 

Нагадаємо, що САП виявила прослуховування в кабінеті керівника Назара Холодницького. Зазначалося, що займалися прослуховуванням НАБУ і ГПУ. Пізніше Холодницький підтвердив прослуховування в своєму кабінеті. Луценко заявив, що ГПУ разом з НАБУ дійсно проводять розслідування відносно співробітників САП, в тому числі Холодницького. 

Через деякий час КДКП відкрила дисциплінарне провадження щодо голови САП.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів