Порошенко запропонував Німеччині транзит газу через Україну замість будівництва "Північного потоку-2"

На думку президента, газогін не має "економічно виправданої основи"

Адміністрація Президента України

Президент України Петро Порошенко запропонував Німеччині альтернативу "Північному потоку-2", заявивши, що проект є економічно невиправданим. Він запропонував поставки газу через Україну. Про це Порошенко сказав в інтерв'ю газеті Handelsblatt, передає DW

Зокрема, в інтерв'ю Порошенко застеріг Німеччину від будівництва газогону "Північний потік-2" і назвав це "суто політичним проектом, який фінансує Росія".

"Вибачте за різкі слова, але "Північний потік-2" - це політичний хабар за лояльність до Росії", - заявив український президент.

Порошенко назвав РФ "вкрай ненадійним партнером", а також висловив думку, що реалізація проекту призведе до економічної та енергетичної блокади України, що завдасть їй "величезний збиток". На думку українського президента, газогін не має "економічно виправданої основи".

А от транзит газу через Україну буде коштувати набагато дешевше і "може бути легко і вигідно модернізований", вважає Петро Порошенко. 

"Просто запитайте нас, замість того, щоб інвестувати десять мільярдів євро в "Північний потік-2", - запропонував президент.

"Північний потік-2" — проект магістрального газогону з Росії до Німеччини через Балтійське море довжиною понад 1200 км, який є розширенням "Північного потоку". Проект "Північний потік" передбачає будівництво і роботу двох ниток газогону загальною потужністю 55 млрд куб. м газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Його траса проходить паралельно до чинного магістрального газогону.

Новини за темою: Порошенко закликав французьких депутатів спільно протидіяти будівництву "Північного потоку-2"

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів