Порошенко: Закон про реінтеграцію Донбасу ключовим проголошує мирний і політико-дипломатичний шлях

За його словами, закон посилить позицію України в боротьбі за звільнення заручників і в питанні розміщення миротворців на Донбасі

Петро Порошенко. Архівне фото. Прес-служба президента України

Закон про реінтеграцію Донбасу проголошує ключовим мирний і політико-дипломатичний шлях, незважаючи на те, що він і регламентує військовий аспект. Про це заявив президент України Петро Порошенко, повідомляється на сайті Адміністрації президента.

"Закон хоча і регламентує детально військовий аспект нашої боротьби,  ключовим проголошує мирний, політико-дипломатичний шлях", - сказав президент.

За словами глави держави, закон посилить позицію України у боротьбі за звільнення заручників і в питанні можливого введення миротворчої місії ООН на Донбасі.

"Росія як країна-агресор не матиме жодного права на участь в цій місії, яка має бути дислокована на всій окупованій території – включно з тимчасово непідконтрольною нам ділянкою українсько-російського кордону", - додав Порошенко.

Він зазначив, що тепер, після прийняття законопроекту, існує ряд вимог до Росії як до агресора і окупанта. Насамперед, це вимога про виведення російських військ, незаконних збройних формувань, виведення військової техніки з території України, і нормою про відповідність політичних процесів стандартам ОБСЄ.

"Натомість наша репутація як країни, яка із відповідальністю ставиться до Мінських домовленостей, дозволяє щоразу продовжувати санкції проти Росії, країни-порушниці угод. І ці санкції значною мірою стримують агресора. Я вже не кажу про виграний нами час для зміцнення армії, переходу від часткової мобілізації до контрактного принципу її формування, тощо", - зазначив він.

Нагадаємо, що сьогодні Верховна Рада підтримала за основу так званий законопроект про реінтеграцію Донбасу (офіційно - №7163 "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях"), виключивши з нього згадку про мінські домовленості. "За" проголосували 233 народних депутатів.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...