Порошенко: Закон про державну мову має потужно підтримати українську мову, але і відповідати європейським стандартам

У той же час, президент зазначив, що під час голосування деякі депутати думали не про українську мову, а про піар і про приниження своїх політичних опонентів

EPA

Президент України Петро Порошенко висловив впевненість у тому, що до другого читання законопроект про державну мову, повинен бути збалансованим і підтримувати українську мову, але і відповідати європейським стандартам, передає прес-служба президента. 

"Я вітаю з прийняттям закону в першому читанні. Розраховую на те, що до другого читання депутати підготують збалансований проект, який з одного боку, потужно підтримає конституційний державний статус української мови, а з іншого - буде відповідати європейським стандартам по відношенню до прав і мов меншин, і сприяти нашій національній єдності, зміцнення української політичної нації", - вважає Порошенко. 

У той же час, президент зазначив, що під час голосування деякі депутати думали не про українську мову, а про піар і про приниження своїх політичних опонентів. 

Нагадаємо, що законопроект "Про забезпечення функціонування української мови як державної", за який сьогодні проголосував 261 народний депутат, визначає українську мову єдиною офіційною мовою в Україні. Документ регулює застосування мови в усіх сферах суспільного життя, однак не поширюється на особисте спілкування.

Стверджується, що кожен громадянин України зобов'язаний володіти державною мовою, а держава, зі свого боку, забезпечує можливості для цього. Іноземцям доведеться вивчити українську, щоб отримати українське громадянство.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів