banner banner banner

Порошенко закликав вирішити проблему щодо відсутності необхідного рівня незалежності регуляторів ринку

За його словами, вони повинні бути незалежними і професійними

пресс-служба Порошенко

Президент України Петро Порошенко закликав вирішити проблему щодо відсутності необхідного рівня незалежності регуляторів ринку. Про це повідомляє прес-служба президента.

Національна рада реформ на своєму 15-му засіданні під керівництвом Президента обговорила шляхи подальшого реформування незалежних регуляторів ринку - Національного банку, національних комісій, що здійснюють державне регулювання на ринках природних монополій та фінансових ринках.

"Особливості функціонування цих ринків вимагають високої професійної компетентності регуляторів, їх незалежності та безумовної наявності відповідних повноважень.Тільки при дотриманні цих умов можна забезпечити належну роботу відповідної галузі, справедливий і збалансований захист інтересів держави, суб'єктів ринку, споживачів та інших зацікавлених сторін", - зазначив Порошенко.

Президент підкреслив, що якісне державне регулювання у цих сферах є однією з головних передумов цивілізованого розвитку ринку. Однак, слабкою ланкою є існуюче сьогодні правове регулювання діяльності національних комісій. Основна проблема, за твердженням міжнародних партнерів, експертів, - відсутність необхідного рівня незалежності. Дискусії про необхідність надання національним комісіям справжньої незалежності тривають вже майже 20 років. Проте з ряду причин реальних кроків у цьому напрямі зроблено не було. Упевнений, що сьогодні у нас вистачить розуміння і політичної волі вирішити цю проблему", - заявив Порошенко.

Президент закликав чітко усвідомлювати, що регулятори є окремою категорією органів влади, які повинні бути максимально усунені від політичного впливу і зосереджені на професійному регулювання.

Новини за темою: Екс-члени Нацради з ТБ пропонують Раді розширити повноваження регулятора

Він зазначив, що для якісного виконання своїх обов'язків регулятори повинні бути забезпечені фінансовими ресурсами, достатніми для використання новітніх IT-технологій і залучення кращих спеціалістів галузі. "Рівень працівників регуляторів повинен відповідати рівню суб'єктів, регульованих", - уточнив Порошенко.

Також, за словами Президента, особливістю діяльності регуляторів є те, що вони безпосередньо контактують з учасниками ринку, що створює іноді нехороші спокуси. Тут глава держави висловив переконання, що вже є чим цьому протистояти, тому що призначений антикорупційний прокурор, який запускає діяльність Національного антикорупційного бюро. Так, сьогодні наказом генерального прокурора призначений його перший заступник, воїн АТО Максим Грищук.

Відзначається, що не менш важлива незалежність у прийнятті рішень, оскарження яких має відбуватися тільки в судовому порядку. Президент назвав позитивом те, що активізувалася робота з підготовки необхідних законодавчих актів. Зокрема, на розгляді парламенту вже знаходиться законопроект про національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, розроблений урядом і підтриманий міжнародними організаціями. Проект був підтриманий Секретаріатом Енергетичного Співтовариства, Світовим Банком. Глава держави закликав прискорити його розгляд у парламенті.

Крім підвищення статусу національних регуляторів, важливим завданням є оптимізація їх структури, скорочення регуляторних функцій та усунення дублювання. На досягнення цієї мети спрямована законодавча ініціатива Порошенка про ліквідацію Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, та розподілу повноважень між іншими органами, які здійснюють державне регулювання ринків фінансових послуг - Національною комісією з цінних паперів та НБУ.

Нагадаємо, Мінфін пропонував передати регуляторні функції від Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг Національному банку.

Новини за темою: Необхідно забезпечити незалежність регулятора в енергетиці, – секретаріат ЄЕС

Джерело: 112.ua

відео по темі

Loading...


Новини за темою

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>