Порошенко заявив в інтерв'ю іспанській газеті, що методи СБУ виправдані, адже захищають свободу преси

За словами українського президента, спецслужби продемонстрували ефективну боротьбу з організаторами замовного вбивства

elpais.com

Якщо Україна має намір захищати свободу преси і журналістів, потрібно використовувати такі методи, як у випадку з Аркадієм Бабченко. Таку позицію висловив президент України Петро Порошенко в інтерв'ю іспанській щоденній суспільно-політичній газеті El País.

У відповідь на питання, наскільки необхідно було інсценувати смерть журналіста Аркадія Бабченко, Порошенко сказав: "А ви б хотіли, щоб російські спецслужби вбили цього журналіста? Метою його вбивства була дестабілізація України. Демонстрація того, що українська влада не може контролювати ситуацію у своїй країні. Наші спецслужби розкрили цю інформацію і продемонстрували, що так, що ми протидіємо цьому вбивці, - вони заарештували винуватця і в найближчому майбутньому продемонструють, звідки вони отримали гроші, накази, списки журналістів, які підлягали ліквідації. Якщо ми хочемо захистити свободу преси, журналістів, ми повинні застосовувати методи і такого роду".

Український глава держави зазначив, що підтримує секретні служби України, якщо вони захищають журналіста і рятують його життя.

Новини за темою: Журналісти, блогери, письменники: У ЗМІ з'явився "список 47" потенційних жертв російських спецслужб

Нагадаємо, 29 травня повідомлялося, що в Києві вбили Аркадія Бабченка. Його нібито застрелили на порозі власної квартири. Українська поліція висунула версію про те, що вбивство журналіста пов'язане з його професійною діяльністю. Також були заяви про російський слід.

На наступний день голова СБУ Василь Грицак повідомив, що Аркадій Бабченко живий, проте його вбивство замовляли російські спецслужби. Крім того, організатор злочину говорив про необхідність усунення до 30 осіб на території України.

Президент України Петро Порошенко заявив, що знав про інсценування вбивства. У той же час в ОБСЄ засудили поширення українськими силовиками неправдивої інформації щодо смерті журналіста. А голова МЗС Бельгії Дідьє Рейндерс заявив, що Україні доведеться пояснювати інсценізацію СБУ вбивства Аркадія Бабченка.

Новини за темою: Хто з українських ВІПів знав/не знав про спецоперацію з Аркадієм Бабченком

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів