Петро Порошенко. Архівне фото.
Прес-служба президента України

Міжнародні фінансові організації три роки тому підтримали Україну, а також команду тоді знову обраного президента Петра Порошенка. Про це глава держави сказав у ході засідання Ради регіонального розвитку, яке транслював телеканал "112 Україна".

"Ще три роки тому дефолт і повний крах здавалися майже неминучими. Тоді по економіці синхронно вдарили війна, закриття російського ринку і падіння світових цін на основні продукти українського експорту... Заходи узгоджувалися з міжнародними фінансовими організаціями, які підтримали мою команду, підтримали Україну в той складний час. Хоча ці кроки, на жаль, були надзвичайно важкими для людей, але без таких кроків, хочу вас запевнити, було б набагато важче. Я неодноразово вибачався за ті вимушені рішення, хоча усвідомлюю, що більшість, можливо, прощати і не готова. Дуже було боляче. Але саме ці важкі рішення дозволили переламати тренд", - сказав президент.

Як повідомлялося, питання виділення Україні траншу за програмою розширеного фінансування (EFF) на 1 млрд дол. зник з порядку денного ради директорів МВФ 20 березня. У Мінфіні повідомили, що це пов'язано з торговою блокадою Донбасу.