Мюнхенська конференція з безпеки, 2017
MSC

Президенти України і Польщі Петро Порошенко та Анджей Дуда, а також сенатор США Джон Маккейн сьогодні в німецькому Мюнхені будуть обговорювати ситуацію на сході України, повідомляє кореспондент "112 Україна".

"Дискусія, в якій буде брати участь Петро Порошенко вже почалася. Співрозмовниками українського президента буде американський сенатор Джон Маккейн і польський президент Анджей Дуда. Широке коло питань представлено для обговорення. Назва - "Західний світ на роздоріжжі. Між падінням і зростанням". Тому говорити про те, що відбувається в Європі. І, звичайно, про ситуацію в Україні. "Українське питання" є одним з ключових під час 53-ї Мюнхенської конференції з безпеки. Всі три дні, які триватимуть збори, питання України буде на порядку денному. У Петра Порошенка на завтра заплановано кілька двосторонніх зустрічей, зокрема з віце-президентом США Майком Пенсом. Очікуємо, що це відбудеться після обіду. Крім того, на завтра на полях мюнхенської конференції запланована зустріч міністрів закордонних справ "нормандської четвірки". Павло Клімкін також у Мюнхені. Сьогодні він проанонсував своє очікування щодо завтрашньої зустрічі, зокрема сказав, що буде тиснути з приводу того, щоб припинилися обстріли. Інше питання, яке буде обговорюватися, гуманітарне, щоб був доступ Червоного Хреста на окуповані території. Клімкін заявив, що не очікує серйозного прогресу, але в будь-якому випадку обговорення краще, ніж відсутність розмови. Також на порядку денному подальші відносини Європи з новою адміністрацією США. Делегація, яка представляє Вашингтон у Мюнхені, дуже потужна. Її очолює віце-президент Майк Пенс. Також тут міністр оборони США, майже два десятки сенаторів. Говорити про те, як будуть будуватися відносини між США і ЄС. У програмній заяві, яка прозвучала перед початком конференції, представники США запевнили, що питання безпеки вони залишаються на стороні ЄС", - сказано в повідомленні.

Новини за темою: Клімкін не очікує "прориву" від завтрашньої зустрічі в "нормандському форматі" в Мюнхені

Очікуваннями від сьогоднішньої дискусії поділився американський сенатор Джон Маккейн. Його виступ транслював телеканал "112 Україна".

"Сьогодні ми обговоримо, чи виживе Захід. В останні роки ця тема все важливіша і важливіша. Якщо є момент, коли це питання потрібно обговорити серйозно, він сьогодні... Багато людей, включаючи і мою країну, забувають про Захід. Здаються. Але ми не можемо собі цього дозволити, поки Захід – основна сила в світовому порядку. Все залежить тільки від нас. Ми допускали помилки, іноді ми робили надто багато й іноді ми робили недостатньо. Ми втратили пульс життя наших громадян наших країн, але це не означає, що ми повинні здатися або втратити надію. Ми не повинні цього робити. Я знаю, що по всій Європі і світу є сумніви, що Америка втратить світове лідерство. Я не вірю, і це можуть підтвердити інші лідери Америки, це не те, що ви почуєте від секретаріату, від віце-президента, не те, що почуєте від секретаря внутрішньої безпеки, і точно не те, що почуєте завтра від нашої делегації. Це небезпечний час, але ви не повинні забувати про Америку", - сказав сенатор.

Трансляцію виступів президента України веде телеканал "112 Україна".

Нагадаємо, Мюнхенська конференція з безпеки пройде 17-19 лютого в Німеччині. Її учасники обговорять низку ключових викликів у сфері безпеки, у тому числі ситуацію в Україні. На цьому заході в 2016 році також відбулися переговори глав МЗС "нормандської четвірки".

Раніше видання "Інтерфакс-Україна" з посиланням на власні джерела в МЗС України заявило, що в Мюнхені може відбутися зустріч міністрів закордонних справ країн-учасниць "нормандського формату".