Порошенко: Я не буду терпіти відтермінування, до кінця року в селах мають запрацювати 500 амбулаторій

У більшості амбулаторій має бути житло, щоб залучити до роботи у селах фахівців з середньою та вищою медичною освітою

Петро Порошенко Открытый источник

Президент України Петро Порошенко заявив, що поставив задачу до кінця року запустити роботу близько 500 амбулаторій у селах. Він сказав про це під час виступу до Дня медичного працівника, трансляцію вів телеканал "112 Україна".

"Я не збираюся терпіти жодного відкладання у цьому важливому процесі. Кожен день, кожен тиждень затримки – це життя і здоров'я українських громадян, які проживають у сільській місцевості. Наголошую: ставлю абсолютно чітке завдання, що до кінця року близько 500 амбулаторій нового типу мають запрацювати в українських селах", - сказав Порошенко.

Він додав, що наразі всі генплани вже затверджено, як і проектно-кошторисна документація, тож немає перешкод для імплементації закону про медичну реформу.

"Наголошую, що в амбулаторіях є житло, у значній кількості з них, для того, щоб забезпечити привабливість роботи на селі висококласних фахівців з середньою та вищою медичною освітою", - нагадав президент.

За його словами, велика частина грошей, виділених на реалізацію медичної реформи, "має походження з повернутих у державну скарбницю мільярдів доларів, які були вкрадені попередньою владою". Петро Порошенко назвав це "вищою формою соціальної справедливості".

Новини за темою: Черги, сервер висить, техніки не вистачає: Як відбувається укладення договору із сімейним лікарем

Нагадаємо, восени 2017 року Верховна Рада України ухвалила закони про медичну реформу та телемедицину в селі (саме він передбачає створення амбулаторій).

Кампанія "Лікар для кожної родини" стартувала 2 квітня 2018 року. З 2 липня держава буде виділяти кошти на кожного пацієнта – 370 грн за ведення протягом року.

У травні повідомлялося, що понад 3,5 млн українців вже обрали собі сімейного лікаря.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів