Порошенко ввів у дію рішення РНБО щодо застосування санкцій проти Південного Судану

Указ набирає чинності з дня його опублікування

пресс-служба главы государства

Президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони України від 17 березня 2018 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) згідно з резолюцією Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй № 2206 (2015) щодо Республіки Південний Судан". Відповідний указ №71/2018  оприлюднено на сайті Адміністрації президента.

У рішенні зазначається, що РНБО підтримує пропозиції Кабінету міністрів України (розпорядження Кабінету міністрів від 13 грудня 2017 року № 907-р).

"Застосувати строком на п'ять років персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) до фізичних осіб згідно з додатком до розпорядження Кабінету міністрів України від 13 грудня 2017 року № 907-р", - наголошується в рішенні РНБО.

Кабінету міністрів та СБУ доручено забезпечити реалізацію і моніторинг ефективності санкцій. Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Новини за темою: Судан висилає посла Ірану з країни і відкликає свою дипмісію

У 2016 році США винесли на голосування Ради безпеки ООН проект резолюції про введення заборони на постачання зброї щодо Південного Судану, а також санкцій проти окремих осіб.

Але документ не отримав необхідної більшості голосів. За введення збройового ембарго щодо Південного Судану виступили також Франція і Велика Британія, проте ряд інших членів РБ - в тому числі Росія і Китай - такого підходу не підтримують.

Зазначимо, що Південний Судан відокремився від Судану в 2011 році, з 2013 року в країні триває кровопролитний збройний конфлікт.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів