Президент України Петро Порошенко підписує документ, архівне фото
Прес-служба президента України

Президент України Петро Порошенко затвердив санкції стосовно ряду російських банків. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

"Санкції терміном на один рік буде застосовано до публічного акціонерного товариства "Сбербанк", ВАТ "Вієст Банк", ВАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк", ВАТ "ВТБ БАНК", ВАТ "БМ БАНК" в частині запобігання виведенню капіталів зазначеними юридичними особами за межі України на користь пов'язаних з ними осіб", — йдеться в повідомленні.

При цьому зазначається, що Кабінет міністрів разом з Національним банком України повинні забезпечити реалізацію та моніторинг ефективності санкцій та невідкладно вжити заходів щодо заборони розміщення коштів державних підприємств, установ, організацій та господарських товариств, у статутних капіталах яких є корпоративні права держави, у банках, зазначених у рішенні РНБО.

Своєю чергою Міністерство закордонних справ України повинно проінформувати компетентні органи Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та інших держав щодо введення санкцій і поставити перед ними питання застосування аналогічних обмежувальних заходів щодо відповідних юридичних осіб.

"Контроль за виконанням рішення покладається на секретаря РНБО Олександра Турчинова. Указ набирає чинності з дня його опублікування", - резюмується в повідомленні.

Зазначимо, вчора, 15 березня, Національний банк України запропонував ввести санкції проти банків з російським капіталом.

Нагадаємо, що протягом декількох днів банки з російською часткою в капіталі зазнавали нападів по всій Україні. Після цього вчора український дочірній банк "Сбербанку" Росії ввів обмеження на зняття готівкових коштів у розмірі 30 тис. грн, або еквіваленту цієї суми в іноземній валюті, через каси банку на добу на одного клієнта.

РНБО дала Нацбанку і СБУ добу для внесення пропозицій щодо санкцій проти банків з російським капіталом.

Відзначимо, в Україні працюють такі банки з російським капіталом: VS Bank, "БМ Банк", "Сбербанк", ВТБ, "Промінвестбанк".