Президент України Петро Порошенко, архівне фото
Адміністрація Президента України

Президент України Петро Порошенко підписав закони "Про державну підтримку кінематографії в Україні" та "Про український культурний фонд". Про це повідомляє прес-служба глави держави.

"Прийняття і вступ в дію цих законів піде на користь українському кіно і українській культурі, і буде сприяти національно-культурному розвиткові та піднесенню вітчизняної кінематографії", - зазначив Порошенко.

За словами глави держави, цими документами передбачається впровадження сучасних моделей конкурентного та прозорого фінансування виробництва кіно в Україні, а також інших програм у сфері культури і мистецтва. "Не буде більше ніякого розподілу коштів "під ковдрою", не буде непрозорих розподілів за відкати. Державна підтримка кінематографії буде здійснюватися за рішенням Ради державної підтримки кінематографії за результатами конкурсного відбору, культурного тесту проекту за визначеними законом критеріями", - підкреслив він.

Одним з ключових критеріїв для проектів Порошенко назвав мовний. "Є принципова і чітка позиція – право на підтримку буде мати тільки продукція, яка буде проводитися українською мовою. Єдине виключення – кримсько-татарська мова, з урахуванням тих позицій, в які, внаслідок незаконної анексії Криму потрапив кримськотатарський народ", - сказав він.

Нагадаємо, відповідні законопроекти були схвалені Верховною Радою України 23 березня поточного року.