Порошенко схвалив ратифікацію угоди з Польщею про співробітництво в галузі оборони

Реалізація документа створює передумови для розвитку україно-польської співпраці в галузі оборони

president.gov.ua

Президент Петро Порошенко підписав Закон України "Про ратифікацію Генеральної угоди між Кабінетом міністрів України та урядом Республіки Польща про співробітництво в галузі оборони. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Згідно з повідомленням, реалізація документа створює передумови для розвитку україно-польської співпраці в галузі оборони. Так, угода передбачає взаємодію двох країн у питаннях обміну інформацією, демонстрації озброєння і військового устаткування, спільних військових наукових програм, двосторонніх і багатосторонніх військових навчань, військових культурних заходів і змагань тощо.

Новини за темою: Україна важлива для Заходу в зв'язку зі зростанням впливу Китаю, - МЗС Польщі

Нагадаємо, що 6 вересня Верховна Рада ратифікувала угоду з Польщею про співробітництво в галузі оборони. Документ підтримали 230 народних депутатів.

Уряди України та Польщі підписали угоду 2 грудня 2016 року в місті Варшаві. В Україні відповідати за реалізацію угоди буде Міноборони, Мінекономрозвитку, а в Польщі - міністр національної оборони та міністр, відповідальний за економічні відносини.

У документі визначили напрями співпраці між країнами, зокрема військовий зв’язок, інфраструктура, військова підготовка та освіта, захист від зброї масового ураження тощо.

Угода спрямована на встановлення загальних принципів та процедур співпраці між сторонами в галузі оборони. Це включає порядок проведення спільних заходів, обмін інформацією, делегаціями, вирішення спорів. Описано також питання юрисдикції та відповідальності, внесення змін і доповнень до угоди.

Документ набуде чинності за місяць після отримання державами фінальних дипломатичних нот, якими сторони повідомляють про завершення необхідних внутрішньодержавних процедур.

Новини за темою: У Польщі працює і проживає понад мільйон українців, – посол

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів