Порошенко обговорював з Медведчуком процес звільнення українських політв'язнів

Фото з відкритих джерел

Президент України Петро Порошенко проводив зустрічі з представником "Опозиційної платформи - За життя" Віктором Медведчуком для того, щоб обговорити процес звільнення українських політв'язнів. Про це повідомили в Адміністрації президента.

"Президент провів кілька зустрічей з Медведчуком, на яких висловив незадоволення через затягування процесу звільнення українських політв'язнів Кремля, яких незаконно тримають у Росії та на окупованих нею територіях, і виключно для зрушення з мертвої точки цього питання", - йдеться в заяві.

Крім того, як заявив прес-секретар президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков, Медведчук також контактує з Путіним для вирішення питання обміну полоненими.

"Я не знаю точно, наскільки часто, але такі зустрічі мають місце. Контакти Путіна з Медведчуком дійсно мають місце. За його словами, з детальним порядком денним цих зустрічей він не знайомий." Але я знаю, що в даному випадку Медведчук виконує свої функції як керівник групи з гуманітарних питань, - уточнив представник Кремля. - Ви знаєте, що саме завдяки його зусиллям були такі спорадичні обміни полоненими, і він прикладає дуже багато зусиль, щоб все-таки дійти до обміну полоненими за формулою "всіх на всіх".

Нагадаємо, Віктор Медведчук є головою політради "Опозиційної платформи - За життя", а також представником України в переговорах з питань обміну полоненими на Донбасі (входить до складу підгрупи з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи).

Як відомо, з травня 2014-го Віктор Медведчук вів переговори з представниками "ЛНР" і "ДНР" щодо пошуку шляхів мирного врегулювання ситуації на Донбасі. Результатом діяльності посередницької переговорної групи стала угода про початок діалогу між ТКГ (до неї входять представники ОБСЄ, України та Росії) і "ДНР", "ЛНР". 23 і 27 червня 2014 року в цьому форматі відбулися два раунди консультацій, результатом яких стала угода щодо введення режиму припинення вогню.

Віктор Медведчук заявляє, що переговори щодо обміну у форматі "всіх на всіх" ведуться постійно. Нагадаємо, в грудні минулого року відбувся наймасштабніший обмін за формулою "306 на 74" (під час підготовки обміну Віктор Медведчук зустрічався з президентом РФ Володимиром Путіним і патріархом Кирилом).

Як відомо, завдяки участі Віктора Медведчука, вдалося звільнити понад 480 українських громадян.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів