Порошенко прогнозує передання США патрульних катерів Island Україні на початку травня

Передбачено безкоштовне передання зазначених катерів

ВМС ЗСУ

Президент України Петро Порошенко прогнозує передання США патрульних катерів Island Україні на початку травня. Про це він повідомив у середу, 4 квітня, під час вручення сертифікатів водного та автомобільного транспорту Національній поліції України, трансляцію вів телеканал "112 Україна".

"Міністерство оборони проходить внутрішньодержавні процедури завершення і погодження проекту контракту, який ми отримали від американської сторони. Заздалегідь заплановано, що на початку травня до України прибуде група фахівців Coast Guard United States з берегової охорони США для остаточної деталізації та, я сподіваюся, підписання зазначеного контракту", - сказав президент.

Новини за темою: Порошенко подякував США за рішення щодо Javelin: Фронт міжнародної оборонної підтримки України відкрито

Порошенко підкреслив, що за попередніми умовами передбачено безкоштовне передання зазначених катерів, хоча підготовка, дообладнання, транспортування здійснюватимуться за кошти українського бюджету.

"Там сума буде попередньо понад 10 млн доларів. Але одночасно хочу проінформувати, що відпочатку було схвалено рішення про доцільність укладання зазначеного контракту. Декілька тижнів тому відібрано групу з 36 військових моряків, які успішно складають іспити і найближчим часом поїдуть на навчання до Балтімору, США", - розказав президент України.

Новини за темою: Держдеп схвалив продаж Україні комплексів Javelin на 47 млн доларів

Нагадаємо, США планують безкоштовно передати Україні два патрульні катери типу Island. Процес передання катерів розпочнеться після підписання контракту. Цей процес включає також підготовку особового складу, який проходитиме службу на патрульних катерах типу Island. Уточнюється, що Міноборони вже повідомило США про готовність отримати катери.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів