пресс-служба главы государства

Порошенко зазначив, що позов у Міжнародний суд ООН став першим кроком України для притягнення до відповідальності Росії за злочини, які були вчинені проти українських громадян в анексованому Криму та на Донбасі. Про це він заявив під час зустрічі з керівництвом української делегації на слуханнях у суді в Гаазі, повідомляє прес-служба глави держави.

"У Міжнародному суді ООН вся наша команда бореться за справедливе покарання тих, хто винен у смерті тисяч у результаті терористичних атак на українському Донбасі; хто постачав танки, сучасну артилерію, системи залпового вогню, броньовані машини, боєприпаси, ракети, якими обстрілювали Авдіївку, Краматорськ, Маріуполь, цивільний автобус у Волновасі, збивали МН-17", - зазначив глава держави під час зустрічі з представниками України в Міжнародному суді ООН у Гаазі, заступником міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції україни Оленою Зеркаль, міністром закордонних справ Павлом Клімкіним, міністром юстиції Павлом Петренком, генеральним прокурором Юрієм Луценком і головою СБУ Василем Грицаком.

Глава держави подякував за кількамісячну роботу найкращим юристам з МЗС, Мін'юсту, Генпрокуратури і фахівцям Генштабу Міноборони з підготовки позову України.

"На жаль, це справа не швидка і це займе навіть не місяці, а роки. Але ми очікуємо, що буде вжито відповідні заходи, які дозволять принаймні виключити нові поставки зброї, терористів", - зазначив президент.

Глава держави підкреслив, що Україна вимагає зобов'язати Росію закрити неконтрольовану ділянку кордону і припинити всі поставки зброї, техніки, грошей терористам на Донбас, а також підготовку на території РФ і відправку в Україну бойовиків, які беруть участь у терористичних актах проти мирного населення. Українська сторона наполягає на припиненні окупантами утисків українського і кримськотатарського народу в Криму, а також зупинити зникнення кримських татар і розслідувати справи, відновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу і припинити дію встановлених обмежень щодо одержання в Криму освіти українською мовою.

Також Петро Порошенко додав:
"Я - реаліст і не маю жодних ілюзій щодо позиції Росії та її можливих кроків. Але ми повинні виходити з того, що на нас лежить відповідальність на об'єднанні зусиль усього світу, щоб переконливо довести і залучити Росію до відповідальності".

В свою чергу, Генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що у справі "Україна проти РФ" зібрано понад 800 томів матеріалів, з них 300 томів під грифом "таємно" і "цілком таємно". Під час підготовки матеріалів до суду було опитано 1400 потерпілих, 2000 свідків, проведено 1800 судових експертиз і здобуто 100 000 одиниць речових доказів, в тому числі зразки зброї та військової техніки виробництва Російської Федерації, захоплені українською армією під час боїв.

Нагадаємо, 16 січня Міністерство закордонних справ України подало позов з приводу порушення Росією Конвенції ООН з протидії фінансуванню тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації в Міжнародний суд ООН у Гаазі. Україна вимагає від РФ припинення фінансування незаконних збройних формувань на Донбасі та відновлення діяльності Меджлісу в окупованому Криму.