Президент України Петро Порошенко, архівне фото
Адміністрація Президента України

Президент України Петро Порошенко вирішив приєднатися до Міжнародної конвенції про контроль над шкідливими протиобростаючими системами на суднах. Відповідний указ президента України №112/2017 від 21 квітня 2017 року оприлюднений на офіційному сайті глави держави.

"З метою забезпечення умов для зменшення забруднення морського середовища постановляю: приєднатися до Міжнародної конвенції про контроль над шкідливими протиобростаючими системами на суднах, що сталася 5 жовтня 2001 року р. в Лондоні", - сказано в документі.

Разом з тим, згідно з указом президента, Україна приєднується до Міжнародної конвенції із застереженням, що зміна додатка 1 набере чинності для України тільки після додаткового повідомлення генеральному секретарю про прийняття Україною такого зміни".

Відомо, що Міжнародна конвенція про контроль над шкідливими протиобростаючими системами на суднах 2001 р. забороняє застосовувати на судах протиобростаючі системи, що містять оловоорганічні сполуки, що діють як біоциди. AFS-Конвенція поширюється на судна під прапорами держав-сторін Конвенції і судна, що заходять у порти таких держав.