Порошенко пообіцяв одразу ж підписати закон про реінтеграцію

Президент підкреслив, що законопроект не суперечить мінським домовленостям

president.gov.ua

Президент України Петро Порошенко пообіцяв підписати законопроект "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях" відразу ж, як він буде доставлений з Верховної Ради. Про це він заявив під час виступу з нагоди Дня соборності України. Трансляцію вів телеканал "112 Україна".

"Я хочу чітко заявити, я підпишу його (законопроект - ред.), як тільки він надійде з українського парламенту. Цей закон фіксує право України на самооборону у відповідності зі ст. 51 Статуту ООН і деталізує механізм його реалізації. Він одночасно підтверджує пріоритетність мирного політико-дипломатичного врегулювання. Хочу окремо підкреслити, що ні дух, ні буква цього закону не суперечать мінським домовленостям, як це хоче представити Москва. На відміну від Росії, яка шукає будь-який привід, щоб їх не виконувати, Україна неухильно дотримується і буде дотримуватися всіх своїх міжнародних зобов'язань", - сказав він.

Нагадаємо, Верховна Рада 18 січня ухвалила закон № 7163 "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях". Документ відносить до окупованих територій особливі райони Донецької та Луганської області, на яких діє окупаційна адміністрація РФ. Датою початку окупації з посиланням на інший закон визначили 20 лютого 2014 року. На Росію як державу-агресора покладена відповідальність за порушення прав людини на окупованих територіях. Україна вважає всі документи, видані на окупованих територіях, нічого не вартими, крім довідок про народження і смерті.

Україна вживає дипломатичних заходів для забезпечення державного суверенітету. Разом з тим для опору агресії з боку РФ створюють Об'єднаний оперативний штаб. Повноваження його керівника затвердить головнокомандувач ЗСУ за поданням міністра оборони. Розробити документ уповноважений Генштаб ЗСУ. У документі прописано права залучених до протидії агресії.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів