Порошенко підписав закон про аудиторську діяльність

Закон вводитися в дію з 1 жовтня 2018 року

пресс-служба главы государства

Президент України Петро Порошенко підписав закон України № 2258-VІІІ "Про аудит фінансової звітності та аудиторської діяльності". Про це йдеться в повідомленні прес-служби Адміністрації президента.

Як зазначено, закон визначає правові основи аудиту фінансової звітності, здійснення аудиторської діяльності в Україні, регулює відносини, а також призводить норми національного законодавства у сфері аудиторської діяльності у відповідність із законами Європейського Союзу. Закон сприятиме розвитку аудиторської діяльності в Україні, а також забезпечить поліпшення інвестиційної привабливості національної економіки.

Зокрема, пропонується створити орган суспільного нагляду, який насамперед буде здійснювати контроль за якістю аудиторських послуг підприємствам, що становлять суспільний інтерес.

Також планується підвищення вимог до аудиторів, які будуть надавати послуги підприємствам, що становлять суспільний інтерес, включення механізму фінансування діяльності Органу громадського нагляду та Аудиторської палати України.

Крім того, закон встановлює новий порядок атестації аудиторів для забезпечення гарантій високого рівня їх знань, запроваджується механізм страхування професійної відповідальності аудиторів перед третіми особами.

Документ передбачає створення Аудиторської палати України як професійної самоврядної організації, яка буде забезпечувати реалізацію значної частини функцій з регулювання професійної діяльності аудиторів; скорочення кількості реєстрів з 5 до 1 та створення єдиного реєстру аудиторів та суб'єктів аудиторської діяльності.

Закон набирає чинності з 1 січня 2018 і вводиться в дію з 1 жовтня 2018 року, крім положення, що стосується змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, яке набирає чинності через 12 місяців з дня набрання чинності цього закону.

Новини за темою: Рада відмовилася скасувати схвалення закону про аудит фінансової діяльності

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів