Порошенко підписав закон, що криміналізує добровільні статеві зносини з особою до 16 років

Йдеться тільки про стосунки повнолітньої особи та такої, що не достягла згаданого віку

З відкритих джерел

Президент України Петро Порошенко підписав закон про зміни до Кримінального кодексу щодо захисту дітей від сексуальної експлуатації. Про це повідомляє прес-служба голови держави.

Закон встановлює відповідальність за вчинення насильницького задоволення статевої пристрасті неприродним способом стосовно неповнолітнього у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років. Згідно зі змінами до статті ККУ, підлягають криміналізації добровільні статеві зносини з особою, яка не досягла 16-річного віку, вчинені повнолітньою особою. Таким чином, встановлюється мінімальний вік статевого повноліття, що відповідає рекомендаціям Комітету ООН з прав дитини.

Зазначимо, відповідно до чинного законодавства, питання досягнення статевої зрілості вирішується судово-медичною експертизою.

Крім того, встановлюється, що такий злочин може вчинити саме повнолітня особа, адже ідея норми - в захисті дитини від впливу дорослої людини, яка в силу свого повноліття здатна усвідомлювати суспільно небезпечний характер такої своєї поведінки стосовно дитини. Ця норма не поширюється на врегулювання статевих стосунків між неповнолітніми за взаємною згодою.

Закон встановлює, що створення або утримання місць розпусти, звідництво для розпусти із залученням малолітньої особи карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Новини за темою: Ватикан відновив роботу комісії з боротьби із сексуальним насильством

Документ спрямовано на гармонізацію законодавства України із положеннями Факультативного протоколу щодо торгівлі дітьми, дитячої проституції та дитячої порнографії до Конвенції ООН про права дитини; положеннями Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства; нормами Європейської соціальної хартії (переглянута).

Закон набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила цей закон у березні нинішнього року 241 голосом народних депутатів.

Як повідомлялося раніше, нещодавно в Національній поліції України виступили за створення відкритого реєстру педофілів.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів